Początek lat siedemdziesiątych, Sopot. “Synek” wychodzi z więzienia. Chciałby się ustatkować, ożenić ze swoją dziewczyną i kupić mieszkanie. Na to jednak potrzeba pieniędzy, a mężczyzna nie zamierza trudzić się uczciwą pracą. Głodny wielkiej, łatwej kasy “Synek” zgłasza się do doświadczonego hochsztaplera, Eryka, by wspólnie z nim oszukiwać turystów przy wymianie walut.
Cezary i jego koledzy postanawiają nakręcić zabawne filmiki do programu, w którym można wygrać sporą nagrodę. Nagrywają m.in. scenę spod prysznica prosto z horroru i Andżelę, którą oblewają wiadrem farby. Cezary, zachęcony sławą, jak przyniósł im występ w “Debile są wśród nas”, zamierza zapewnić sobie i kolegom popularność. Policjanci dostają kolejne propozycje. Jednak przeciwny temu komendant nie ma zamiaru zmieniać posterunku w cyrk. Czarek, nie zważając na brak zgody szefa, zgadza się na zainstalowanie na trzynastym posterunku kamery do programu “Wielki Wuj”. Od tej pory funkcjonariusze policji oraz niechętny komendant będą bez przerwy rejestrowani.
Robert, australijski farmer polskiego pochodzenia, przyjeżdża do starej ojczyzny w poszukiwaniu żony – pięknej i gospodarnej. Obrotny dziennikarz Żelazkiewicz obiecuje mu znaleźć odpowiednią kandydatkę w ciągu trzech dni, ale Robertowi wpada w oko śliczna chórzystka “Mazowsza”… Komedia muzyczna z udziałem zespołu “Mazowsze”, wielki sukces kasowy początku lat 60.
Historia młodej dziewczyny zwanej Kitka i jej romansu, który rozpoczął się pewnego upalnego lata. Pełna czarnego humoru i nowoczesnych wynalazków firm pogrzebowych komedia z Katarzyną Figurą, Jerzym Trelą, Heleną Sujecką i Antonim Pawlicki.