GLINA

SERIAL
Glina to serial kryminalny w reżyserii Władysława Pasikowskiego pokazujący pracę policji z wydziału zabójstw, poświęcenie wynikające z odpowiedzialnej służby i trudy życia prywatnego, jakie niesie za sobą niebezpieczna praca. Bezkompromisowy oficer Andrzej Gajewski dla pracy w policji poświęcił wszystko, nawet swoje małżeństwo. Pomimo ceny, jaką płaci za wykonywanie służby pozostaje wierny swoim zasadom i nieugięty w odkrywaniu prawdy o zbrodniach. W rozwiązywaniu spraw pomagają mu komisarz Jerzy i żółtodziób Artur.

Gatunek: Serial kryminalny
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2003
Reżyser: Władysław Pasikowski
Obsada: Jerzy Radziwiłowicz, Maciej Stuhr, Robert Gonera, Jacek Braciak, Urszula Grabowska


SOBOTY / OK. 22:00

PO 2 ODCINKI

sezon 1

Odcinek 1

W hotelowym pokoju dochodzi do morderstwa. Ofiarami są oficer wydziału zabójstw Stanisław Iwanicki i poszukiwany przestępca Zbigniew Florczak. Zespół Gajewskiego stara się za wszelką cenę dojść do prawdy o podwójnym zabójstwie.

Odcinek 2

Gajewski wraz z Jerzym kontynuują dochodzenie w sprawie zaginięcia młodej kobiety. Została pozostawiona przez kierowcę poloneza w rozbitym samochodzie, jednak gdy później ten wrócił do auta, jej już tam nie było.

Odcinek 3

W podwarszawskim domu dziecka Jerzy namierza Ewę Wasiak, kobietę mogącą okazać się ważnym świadkiem w najnowszym śledztwie. Ewa mieszkała z ofiarą, której szczątki odnaleziono w fabryce.

Odcinek 4

W bagażniku samochodu sierżanta Grzelaka zostają znalezione zwłoki uduszonego mężczyzny. Policjant utrzymuje, że nie znał ofiary, a pojazd skradziono mu kilka dni wcześniej.

Odcinek 5

Wyjaśnienia kapitana Stępnia w sprawie popełnionego przez niego zabójstwa, zaprzeczają ustaleniom dokonanym podczas sekcji zwłok. Wątpliwości budzi również kwestia kradzieży broni.

Odcinek 6

Podkomisarz Artur Banaś chce odejść ze służby. Decyzja jest reakcją na tragiczną śmierć kolegi z policji. Gajewski stara się przemówić Arturowi do rozsądku.

Odcinek 7

W podwarszawskiej wilii zostają odnalezione zwłoki artysty. Śledztwo prowadzi Gajewskiego do doktora psychiatrii.

Odcinek 8

Dochodzenie Artura w sprawie doktora psychiatrii Czerskiego wskazuje, że prowadził on ciemne interesy. O jego działalności mógł wiedzieć Eugeniusz Zajdler.

Odcinek 9

Praca w wydziale zabójstw dotkliwie odbija się na życiu prywatnym Gajewskiego. Jego partnerka Agata postanawia się wyprowadzić. W międzyczasie w opuszczonym ośrodku wypoczynkowym zostają znalezione zwłoki.

Odcinek 10

Policja identyfikuje zwłoki ofiary, którą okazuje się być Nana Petru, córka Kazimierza Grabka. Kobieta została zamordowana w ten sam sposób, co Paweł Czekański czterdzieści lat temu.

Odcinek 11

Gajewski kontynuuje dochodzenie w sprawie morderstwa Nany Petru i dowiaduje się, kim był jej ojciec. Prokuratura zwalnia Pulpeta. Gajewski i Artur wracają do śledztwa w sprawie zabójstwa z hotelu.

Odcinek 12

Na środku ulicy dochodzi do zabójstwa mężczyzny. Gajewski przesłuchuje kobietę i jej synka, którzy byli świadkami zajścia.

sezon 2

Odcinek 1

ostają znalezione zwłoki popularnego aktora Lenarta. Wszystko wskazuje na to, że zabójstwo miało charakter seksualny. W międzyczasie w podziemiu Warszawy trwa wojna gangsterów o nowy układ wpływów po śmierci Grubego i zaginięciu Tośka.

Odcinek 2

W spalonym samochodzie na Siekierkach zostają znalezione zwłoki mężczyzny, przykutego kajdankami do kierownicy pojazdu. Okazuje się, że samochód należał do męża radnej miasta, Bożeny Pawłowskiej.

Odcinek 3

Julia, córka Gajewskiego, prosi Artura Banasia o pomoc w odnalezieniu trójki Romów. Sytuacji nie ułatwia trwająca wciąż wojna gangsterów. Zostają znalezione kolejne zwłoki przestępcy, który działał w podziemiu narkotykowym.

Odcinek 4

Artur Banaś kontynuuje prywatne śledztwo w sprawie zaginionych Romów. Tropy prowadzą go do… policji, a następnie do Roberta Jarosza. Mężczyzna jednak zaprzecza jakiemukolwiek udziałowi w zaginięciu.

Odcinek 5

Artur Banaś wyjaśnia tragiczną tajemnicę zaginionych Romów. Na jaw wychodzą też powiązania samej policji z gangsterem narkotykowym, którego ciało zostało wcześniej odnalezione w spalonym samochodzie.

Odcinek 6

Odnaleziono zwłoki młodej kobiety. Zabójca zostawił w torebce ofiary dowód, który pozwala policji na identyfikację. Okazuje się, że zamordowana była utrzymanką bogatego, żonatego przedsiębiorcy.

Odcinek 7

Policjanci z Wydziału Zabójstw kontynuują śledztwo w sprawie morderstwa młodej kobiety. Nieoczekiwanie pojawia się świadek zbrodni, a tym samym jej rozwiązanie.

Odcinek 8

Gajewski i jego współpracownicy zajmują się sprawą morderstwa młodej kobiety, której ciało odnaleziono w windzie w bloku, w którym mieszkała. Zabójstwo miało charakter seksualny, a tropy prowadzą policję do Piotra Kurtena.

Odcinek 9

Zostają odnalezione zwłoki aktorki. Wszystko wskazuje na samobójstwo, jednak Gajewski ma wątpliwości i postanawia zbadać sprawę głębiej.

Odcinek 10

Gajewski kontynuuje śledztwo w sprawie samobójstwa aktorki. Okazuje się, że w przeszłości kobieta była związana z podziemną Solidarnością, ale i tajnymi agentami współpracującymi z ówczesną władzą.

Odcinek 11

Policjanci z Wydziału Zabójstw zajmują się sprawą seryjnego mordercy, który kolejną ofiarę znalazł w Internecie. W międzyczasie okazuje się, że do miasta wrócił Tosiek, gangster, który wcześniej rządził stołecznym podziemiem.

Odcinek 12

Gajewski dowiaduje się o związku jego córki z Arturem Banasiem, co prowadzi do ostrej kłótni. W międzyczasie policja kontynuuje śledztwo w sprawie Piotra Kurtena, którego podejrzewa o udział w zabójstwach kobiet.

Odcinek 13

Zostają odnalezione zwłoki byłej partnerki Gajewskiego. Nadkomisarz za bardzo angażuje się w śledztwo i w konsekwencji zostaje od niego odsunięty. Sprawę przejmuje Artur Banaś.Partnerem cyklu jest: naEkranie.pl

Najbliższe emisje:

Którym policjantem z serialu "Glina" jesteś?

Dowiadujesz się o makabrycznej zbrodni, jaka jest twoja reakcja?
Która z ról w pracy zespołowej najlepiej do ciebie pasuje?
Ile wiesz o pracy w policji?
Co sądzisz o empatii?
Czy potrafisz opanowywać emocje?
Co sądzisz o pracy w grupie?
Musisz przesłuchać ważnego świadka, który nie chce zeznawać, co robisz?
Wybierz jedną z poniższych broni

Pytanie 1 / 8

Musisz udzielić odpowiedzi na pytanie.


Lubisz kino sensacyjne i kryminalne – zobacz również: