Kino Letnie

PIĄTKI / 21:00 PLAC GRUNWALDZKI W GDYNI

 

Najlepsze polskie filmy, wygodne leżaki, popcorn, konkursy z nagrodami i niepowtarzalna atmosfera wakacyjnej Gdyni. Trwa druga edycja Kina Letniego Telewizji Kino Polska. W każdy piątek o 21:00 na Placu Grunwaldzkim w Gdyni można oglądać polskie przeboje filmowe. Wstęp na każdy seans jest bezpłatny.


W ramach Kina Letniego telewizja Kino Polska pokaże w sumie 18 polskich filmów. Od 28 czerwca do 13 września pokazy będą odbywać się w każdy piątek o godz. 21:00. Od 16 do 21 września, czyli już w trakcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, filmy będą emitowane codziennie o godz. 20:00.


Pokazem otwierającym Kino Letnie będzie nominowana do Oscarów „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego Obraz szeroko otworzył drzwi do europejskiej kariery przed grającą jedną z głównych ról Joanną Kulig (na ekranie towarzyszą jej czołowi polscy aktorzy, m.in. Tomasz Kot, Borys Szyc i Agata Kulesza).

 

Plac Grunwaldzki w Gdyni
26 czerwca – 13 września – każdy piątek / 21:00
16-21 września – codziennie / 20:00

 • 28/06 Zimna wojna
  Kino Letnie - Zimna wojna Wspaniale opowiedziana historia skomplikowanej i niespełnionej miłości dwojga ludzi, którym nie dane było być razem. Osadzony w realiach powojennej Europy film jest produkcją wizualnie perfekcyjną, stworzoną z dbałością o każdy szczegół. Obraz szeroko otworzył drzwi do europejskiej kariery przed grającą jedną z głównych ról Joanną Kulig (na ekranie towarzyszą jej czołowi polscy aktorzy, m.in. Tomasz Kot, Borys Szyc i Agata Kulesza). W 2018 roku reżyser Paweł Pawlikowski został uhonorowany za „Zimną wojnę” Złotą Palmą w Cannes. W tym roku film był nominowany do Oscara w aż trzech kategoriach.
 • 05/07 Pitbull. Nowe porządki
  Kino Letnie - Pitbull. Nowe porządki Męskie kino policyjne spod ręki Patryka Vegi – reżysera, który słynie z tego, że oburza krytyków, dzieli widzów i zapełnia kina. Gdy mokotowski gliniarz Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, na jego drodze stają Gebels, Igor i Barszczyk – bohaterowie słynnego serialu Pitbull, do którego film nawiązuje. Gliniarze z różnych stron policyjnego światka szybko zaczynają rozumieć, że by pokonać najsilniejszą organizację przestępczą w Polsce, muszą ze sobą współpracować.
 • 12/07 Chłopaki nie płaczą
  Kino Letnie - Chłopaki nie płaczą Pełna świetnych dialogów kultowa już dziś komedia Olafa Lubaszenki, której bohaterami są dwaj kumple – Kuba i Oskar – przez przypadek wplątujący się w aferę z gangsterami. Szalona noc chłopaków spędzona w towarzystwie dziewczyn z agencji towarzyskiej, staje się początkiem serii nieprawdopodobnych zdarzeń z ich udziałem, ze strzelaniną, zaginięciem walizki pełnej pieniędzy i romansem z panienką lekkich obyczajów na czele. W rolach głównych popularni polscy aktorzy, m.in. Maciej Stuhr, Cezary Pazura, Michał Milowicz, Anna Mucha, Mirosław Baka, Bohdan Łazuka i Leon Niemczyk. Film był nominowany do nagrody Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
 • 19/07 Lejdis
  Kino Letnie - Lejdis Komedia będąca żeńskim odpowiednikiem „Testosteronu” Andrzeja Saramonowicza i Tomasza Koneckiego. Film przedstawia perypetie Lejdis – czterech szalonych i wyzwolonych przyjaciółek, których życie nigdy nie wygląda tak, jak sobie zaplanowały. Łucję, Korbę, Monię i Gośkę poznajemy w trakcie zabawy sylwestrowej zorganizowanej… latem, w trakcie której dziewczyny snują marzenia o idealnym życiu. Szybko okazuje się, że ich realizacja jest niemożliwa, a to z powodu – a jakże! – facetów. W tytułowych rolach Lejdis występują Edyta Olszówka, Anna Dereszowska, Izabela Kuna i Magdalena Różczka. Film był nominowany do nagrody Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
 • 26/07 Jack Strong
  Kino Letnie - Jack Strong Znakomity film sensacyjny Władysława Pasikowskiego o najnowszej historii Polski. „Jack Strong” opowiada historię Ryszarda Kuklińskiego, wzbudzającego kontrowersje pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, który, by uratować własny kraj, zdecydował się na współpracę z CIA. Znakomitą kreację Ryszarda Kuklińskiego stworzył czołowy Polski aktor Marcin Dorociński, któremu na ekranie towarzyszy Maja Ostaszewska. Film uhonorowano statuetkami Złotych Lwów w kategoriach najlepszy reżyser i najlepsze kostiumy.
 • 02/08 Hydrozagadka
  Kino Letnie - Hydrozagadka Oryginalna, niekonwencjonalna, jedna z najlepszych komedii w historii polskiej kinematografii. Gdy podczas upałów w Warszawie w niewytłumaczalny sposób znika woda, rozwiązujący problem profesor Milczarek zwraca się o pomoc do nieustraszonego Asa. Gdy okazuje się, że za wszystkim stoją tajemniczy maharadża i jest partner w interesach doktor Plama, którzy chcą zabrać całą wodę z kraju, As ma pełne ręce roboty. W filmie występuję cała plejada najlepszych polskich aktorów: Zdzisław Maklakiewicz, Roman Kłosowski, Ewa Szykulska, Franciszek Pieczka, Wiesław Gołas, Jerzy Turek, Wiesław Michnikowski i Wojciech Pokora. W roli Asa – Józef Nowak.
 • 09/08 Disco Polo
  Kino Letnie - Disco Polo Przezabawna, lekka, kolorowa i świadomie przerysowana satyra na fenomen muzyki disco polo. Szalone lata dziewięćdziesiąte. Trwa czas wielkiej transformacji i każdy Polak śni swój amerykański sen. Tak samo, jak Tomek i Rudy, kumple z prowincji, którzy napędzani pasją i marzeniami o lepszym życiu zakładają zespół disco polo. Gdy po krótkim etapie koncertów w remizach i na wiejskich dyskotekach chłopaki trafiają do muzycznego Eldorado – wytwórni Alfa, w której króluje Daniel Polak – zaczynają poznawać prawdziwy smak sukcesu. W rolach głównych: Dawid Ogrodnik, Tomasz Kot, Joanna Kulig, Piotr Głowacki i Aleksandra Hamkało.
 • 16/08 Wesele
  Kino Letnie - Wesele Pierwszy film Wojciecha Smarzowskiego, który natychmiast uczynił z niego jednego z najpopularniejszych polskich reżyserów. „Wesele” jest wiwisekcją polskiego charakteru narodowego i świetnie obrazuje naszą hipokryzję, stosunek do religii, podwójne standardy oraz słabość do alkoholu. Gdy na weselu córki bogatego chłopa z ambicjami zabawa rozkręca się na całego, ułożony świat całej rodziny zaczyna się walić… „Wesele” zdobyło mnóstwo nagród, m.in. Nagrodę Dziennikarzy dla Wojciecha Smarzowskiego oraz nagrodę w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska dla Mariana Dziędziela na festiwalu filmowym w Gdyni.
 • 23/08 Kiler
  Kino Letnie - za Taksówkarz Jurek Kiler to z pozoru zwykły facet, który wyróżnia się tym, że ma… nieprzeciętnego pecha. Pewnego dnia zostaje zatrzymany omyłkowo przez antyterrorystów i trafia do aresztu jako niebezpieczny zabójca, co staje się początkiem serii nieprawdopodobnych zdarzeń. „Kiler” to pełna zabawnych dialogów komedia Juliusza Machulskiego, która podbiła serca widzów i krytyków zdobywając m.in. Złotego Klakiera w Gdyni, czyli nagrodę publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu. W roli Jurka Kilera znakomity Cezary Pazura.
 • 31/08 Dywizjon 303. Historia prawdziwa
  Kino Letnie - Dywizjon 303. Historia prawdziwa Inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera prawdziwa opowieść o najodważniejszych polskich pilotach, którzy by walczyć z wrogami ojczyzny, tworzą legendarny Dywizjon 303. Niesamowite sceny walk z udziałem tej elitarnej jednostki, Bitwa o Anglię, są przeplatane historiami z prywatnego życia walecznych lotników, m.in. ich dowódcy Witolda Kobry Urbanowicza i Jana Donalda Zumbacha (w tych rolach Piotr Adamczyk i Maciej Zakościelny).
 • 06/09 Dzień dobry, kocham cię
  Kino Letnie - Dzień dobry, kocham cię Przezabawna komedia romantyczna z popularną Barbarą Kurdej-Szatan w roli głównej. Basia to miłośniczka jazdy na rolkach i pracownica korporacji. Pewnego dnia wpada na nią przystojny lekarz Szymon. Mężczyzna jest oczarowany Basią, jednak seria niefortunnych zdarzeń nie pozwala mu się z nią skontaktować. W międzyczasie w życiu kobiety pojawia się nowy adorator – Leon. Co z tego wszystkiego wyniknie?
 • 13/09 Carte Blanche
  Kino Letnie - Carte Blanche Wielowymiarowa i poruszająca opowieść o tracącym wzrok nauczycielu historii – Kacprze – który, by doprowadzić swoich uczniów do matury, ukrywa ten fakt przed przełożonymi. Film jest inspirowany prawdziwą historią nauczyciela Macieja Białka, którzy przez wiele lat ukrywał postępującą ślepotę. W roli Kacpra jeden z czołowych polskich aktorów – Andrzej Chyra. Film zdobył Nagrodę Specjalną na Festiwalu Off Camera i był nominowany do wielu polskich i zagranicznych wyróżnień.
 • 16/09 Atak paniki
  Kino Letnie - Atak paniki
 • 17/09 Córki dancingu
  Kino Letnie - Córki dancingu
 • 18/09 7 Uczuć
  Kino Letnie - 7 Uczuć
 • 19/09 Cicha noc
  Kino Letnie - Cicha noc
 • 20/09 Filmy z muzyką Krzysztofa Komedy (start 21:00)
  Kino Letnie - NIEWINNI CZARODZIEJE
 • 21/09 KINO MŁODYCH (najlepsze filmy krótkometrażowe)
  Kino Letnie - KINO MŁODYCH
wyswietlfilm.pl