Łączenie

O firmie

Kino Polska TV S.A. to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się grupa medialna, pretendującą do miana czołowego gracza na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Głównymi gałęziami biznesowymi grupy są: emisja  i produkcja kanałów telewizyjnych, dystrybucja, działalność wydawnicza, produkcja filmowa, rekonstrukcja i archiwizacja dzieł polskiej kinematografii oraz Internet.


W czerwcu 2003 roku powstała Kino Polska TV Sp. z o.o., a w grudniu tego samego roku rozpoczął nadawanie jej pierwszy kanał telewizyjny, Telewizja Kino Polska. W 2007 roku większościowym udziałowcem Kino Polska TV Sp. z o.o. stała się SPI International Polska Sp. z o.o., która w następnym roku została jej jedynym właścicielem.

W 2010 roku Kino Polska TV Sp. z o.o. została przekształcona w spółkę akcyjną. Kino Polska TV S.A. zajmuje się produkcją i dystrybucją Telewizji Kino Polska, zwycięzcy Telekamery Tele Tygodnia 2011 w kategorii Najlepszy kanał filmowy, dwukrotnie wyróżnionej prestiżową nagrodą Hot Bird TV Award oraz nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Telewizja Kino Polska od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach oglądalności kanałów tematycznych w Polsce. W 2011 roku oferta telewizyjna Spółki została poszerzona o kanał Kino Polska Muzyka - prezentujący widzom tylko polską muzykę.


Spółka jest również producentem i dystrybutorem kanałów filmowych z rodziny FilmBox i kanałów tematycznych. Kanały te znajdują się w ofercie wszystkich liczących się polskich operatorów. Kino Polska TV S.A. produkuje też kanały na rynki zagraniczne.


Kolejną gałęzią działalności Kino Polska TV S.A. jest produkcja filmowa. Tylko w 2009 roku Telewizja Kino Polska wyprodukowała nagrodzony nagrodą EFA (tzw. europejskim Oscarem), film krótkometrażowy Hanoi-Warszawa w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz. Sukcesem okazał się również zrealizowany w koprodukcji z Telewizją Kino Polska film Arkadiusza Jakubika Prosta historia o miłości, wyróżniony nagrodą główną w Konkursie Kina Niezależnego na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


Powstałe w 2008 roku Wydawnictwo Telewizji Kino Polska z sukcesem kontynuuje misję stacji na rynku DVD. Za swoją działalność zostało uhonorowane nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Kino Polska TV S.A. to także właściciel 41,04% udziałów w Stopklatka S.A. – nadawcy pierwszego ogólnodostępnego kanału filmowego Stopklatka TV oraz właściciela portalu internetowego o tematyce filmowej Stopklatka.pl, nagrodzonym przez PISF za wkład w rozwój polskiej kinematografii. W lipcu 2010 roku Stopklatka S.A. zadebiutowała na rynku New Connect.

 

Kino Polska TV S.A. posiada także 100% udziałów w Cyfrowym Repozytorium Filmowym Sp. z o.o., zajmującym się m.in. nadzorem i koordynacją digitalizacji i cyfrowych rekonstrukcji filmów oraz ich archiwizacją jak również dystrybucją praw filmowych. Inwestycja ta umożliwia Grupie dostęp do kopii polskich filmów w jakości HD. Zrekonstruowane tytuły mogą być wykorzystywane także na innych polach eksploatacji, takich jak: dystrybucja kinowa, usługi Video on Demand, jak również wydawnictwa DVD i Blu-ray.