Kino Polska Muzyka z koncesją na nadawanie satelitarne

piątek, 4 listopada 2011

Kino Polska MuzykaKrajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała programowi Kino Polska Muzyka koncesję na nadawanie programu drogą satelitarną. Umożliwi to dalszy dynamiczny rozwój stacji, która jako jedyna na świecie prezentuje widzom tylko polską muzykę.


Dzięki przyznanej koncesji Kino Polska Muzyka może rozszerzyć zasięg techniczny i sieć dystrybucji o platformy satelitarne i kablowe. W tej chwili program dociera do około 2 mln abonentów, oferując im doskonałą mieszankę tradycji ze współczesnością. Widz znajdzie tu zarówno wiecznie zielone przeboje najważniejszych artystów polskiej estrady, jak też wschodzące gwiazdy i młode, obiecujące talenty. Jak mówi Robert Marko, dyrektor programowy Kino Polska Muzyka, redakcja jest w stałym kontakcie z największymi polskimi wytwórniami muzycznymi. Prowadzi też produkcję własnych programów, na przykład towarzysząc z kamerą powstawaniu najnowszej płyty Maryli Rodowicz.


Kino Polska Muzyka jest muzyczno-filmową propozycją Kino Polska TV S.A. – spółki, która stoi m.in. za sukcesem popularnej Telewizji Kino Polska. Wśród stałych pasm na antenie nowej stacji znajduje się archiwalny „Leksykon Polskiej Muzyki Rozrywkowej”, „Retro Video Mix”, z kultowymi teledyskami z lat 80-tych i program „Szafa Gra”, w którym obejrzymy największe krajowe przeboje z lat 90-tych. Ciekawą propozycją dla widza jest też z pewnością audycja „Młoda Polska”, poświęcona nowszej generacji rodzimych artystów. Poza muzycznymi klipami zawiera ona wywiady z artystami, materiały z planów zdjęciowych teledysków i relacje z ciekawych wydarzeń muzycznych.
Na antenie Kino Polska Muzyka nie może też oczywiście zabraknąć kina. Filmowy profil stacji tworzą dokumenty o muzykach i filmy fabularne z muzycznym motywem przewodnim.
Koncesja na nadawanie przez satelitę to w historii młodego programu kolejny krok milowy. Ambitnej redakcji Kino Polska Muzyka pozwoli to wyjść naprzeciw ciągle rosnącej rzeszy fanów muzyki granej po polsku.


Więcej:

Agnieszka Łapińska – Kino Polska Muzyka
T: +48 602 553 182; E: alapinska@kinopolska.pl
www.kinopolskamuzyka.pl

Powrót do strony głównej