Kino Polska Muzyka w Cyfrze+

poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Dobra wiadomość dla fanów polskich brzmień: w sobotę 30 lipca Kino Polska Muzyka dołączyła do oferty Cyfry+. To kolejny ważny krok w rozwoju stacji, która jako jedyna na świecie prezentuje widzom tylko polską muzykę.


Program Kino Polska Muzyka jest dostępny w dekoderach CYFRY+ na pozycji 140. Wiecznie zielone przeboje, muzyczne perły z lamusa i spotkania z najważniejszymi artystami polskiej estrady mogą w nim oglądać abonenci posiadający pakiet Kompakt lub wyższy. Kanał jest na razie nadawany w wersji testowej.

Kino Polska Muzyka to muzyczno-filmowa propozycja Kino Polska TV S.A. – spółki, która stoi m.in. za sukcesem popularnej Telewizji Kino Polska. W ofercie nowej stacji znajdują się zarówno starannie wyselekcjonowane archiwalia (w tym np. muzyczne odcinki Polskiej Kroniki Filmowej), jak też nowe wersje dawnych szlagierów w interpretacji współczesnych wykonawców. Widz znajdzie tu teledyski, rejestracje koncertów, autorskie programy poświęcone wybranym gatunkom muzycznym, dokumenty, filmy biograficzne o muzykach i ułożone według muzycznego klucza cykle fabularne. Program stacji jest nadawany przez 23 godziny na dobę. Tygodniowo daje to ponad 150 godzin polskiej muzyki.

W tej chwili trwają intensywne prace nad jesienną ramówką stacji. Nowa oferta programowa podkreśli profil kanału, który od początku skupia się na najważniejszych dokonaniach polskiej sceny muzycznej i rozrywkowej, tworząc idealną mieszankę tradycji ze współczesnością. Obecnie wśród stałych pozycji antenowych są tu pełne archiwalnych niespodzianek „Rzeczy znalezione”, program „Taśmoteka” z filmami o muzyce i muzyką w filmach, nieśmiertelne przeboje z różnych lat w audycji „Szafa gra” i „Klubokawiarnia”, prezentująca wywiady z artystami.

Więcej:

Agnieszka Łapińska
T: +48 602 553 182
E: alapinska@kinopolska.pl

Powrót do strony głównej