Telewizja Kino Polska nominowana za mistrzostwo w mowie!

wtorek, 14 czerwca 2011

W poniedziałek 13 czerwca Telewizja Kino Polska otrzymała nominację do tytułu „Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej”. – To dla nas wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektor programowa Telewizji Kino Polska.

W tym roku po raz pierwszy w historii kapituła programu społecznego „Mistrz Mowy Polskiej” doceniła nie tylko osoby indywidualne, ale też instytucje. Wśród dziewięciu nominowanych w kategorii „Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej” znalazła się Telewizja Kino Polska, uznana za „placówkę życia publicznego, mającą niekwestionowane zasługi w pielęgnowaniu najlepszych wzorców polszczyzny”.

– Ta nominacja to przede wszystkim hołd dla wspaniałych polskich scenarzystów i dowód na to, że w tradycji polskiego kina wciąż drzemie niewyczerpane bogactwo – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska. – Naszą obecność wśród nominowanych traktujemy jak olbrzymi zaszczyt. Z drugiej strony jest to dla nas zobowiązanie, by nie ustawać w poszukiwaniu języka, opowiadającego o tak ważnej części naszej historii, jaką jest kino.

Razem z Telewizją Kino Polska o tytuł „Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej” ubiega się osiem instytucji: IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, Teatr Polskiego Radia, Teatr TV, Inny Punkt Widzenia, Wigilie Polskie i program „Cała Polska Czyta Dzieciom”. O przyznaniu tytułu zdecydują członkowie Akademii Mistrzów Mowy Polskiej, która skupia laureatów, wyłonionych w ciągu 10 lat trwania programu.

Publiczna prezentacja nominowanych podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie oznacza zarazem rozpoczęcie ogólnopolskiego plebiscytu. Swojego laureata wskażą w nim osoby biorące udział w otwartym głosowaniu. Zwycięzca wśród instytucji otrzyma tytuł „Kuźni Mowy Polskiej Vox Populi”.

Jak można zwiększyć szanse na mistrzostwo Telewizji Kino Polska? Wystarczy oddać swój głos na stronie internetowej www.mistrzmowy.pl lub przesłać pod numer 72480 SMS o treści „TYP.KMM.KINOPOLSKA” (koszt wysłania SMS-a to 2,46 zł z VAT).

Głosowanie potrwa do północy 17 września. Laureatów mistrzowskich tytułów poznamy podczas gali finałowej programu.

Więcej informacji:
Agnieszka Łapińska – Telewizja Kino Polska
T: +48 602 553 182
E: alapinska@kinopolska.pl
www.kinopolska.pl

Powrót do strony głównej