Pociągiem do gwiazd z Telewizją Kino Polska

wtorek, 7 czerwca 2011

Jeśli odczuwasz nieodparty pociąg do gwiazd, mamy dla ciebie wyjątkową propozycję. Od poniedziałku 6 czerwca z Wrocławia i Poznania na oblegany przez gwiazdy festiwal w Gdyni możesz dojechać wagonami Intercity Kino Polska. Kilkugodzinną podróż umilą ci projekcje filmów z cyklu „Polska droga do gwiazd”, upamiętniające pięćdziesiątą rocznicę pierwszego lotu w kosmos.

Filmowe wagony w składach TLK na trasie między Gdynią a Wrocławiem i Poznaniem to dalszy ciąg projektu Intercity Kino Polska, organizowanego przez Telewizję Kino Polska i PKP Intercity. W czerwcu stacja, dla której polskie kino jest wartością pierwszoplanową, nie miała problemu z wyborem trasy dla tych składów. Mekką każdego kinomana jest w tym miesiącu Gdynia, w której odbywa się jeden z najważniejszych polskich festiwali filmowych.

Intercity Kino Polska to projekt, który wymyśliliśmy razem z PKP Intercity, aby promować polskie filmy – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektor programowa Telewizji Kino Polska. – Z okazji festiwalu w Gdyni, a także obchodzonej w tym roku pięćdziesiątej rocznicy podboju kosmosu, postanowiliśmy podporządkować nasz rozkład jazdy tematyce związanej z gwiazdami. Od maja w Telewizji Kino Polska nadajemy cykl „Polska droga do gwiazd” – z Michałem Ogórkiem w roli przewodnika i pomocnymi drogowskazami w postaci kronik, filmów i archiwalnych programów telewizyjnych. Specjalnie dla pasażerów PKP wybrane pozycje z tej serii zaprezentujemy teraz w naszych filmowych wagonach.

Przez cały czerwiec podróżujący między Gdynią a Poznaniem i Wrocławiem mogą oglądać archiwalne materiały z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Tak jak film „ABC kosmonautyki” z 1966 r., pokazują one ówczesny stan wiedzy na temat wszechświata i dla dzisiejszego widza mają przede wszystkim wartość historyczną. Możemy się z nich dowiedzieć na przykład tego, jak w Polsce kształtował się mit kosmonauty. Kilkadziesiąt lat temu Mirosław Hermaszewski, bohater filmu „Wita was Polska” i teledysku „Polski lotnik kosmonauta”, był w naszym kraju prawdziwym celebrytą. A dodajmy, że były to czasy, gdy język polski nie znał jeszcze nawet tego pojęcia. Uzupełnieniem archiwalnych materiałów w „Polskiej drodze do gwiazd” są zabawne filmowe felietony Michała Ogórka.

„Teelki” z programem filmowym „Polska droga do gwiazd” kursują według następującego rozkładu:

TLK 56100/65100 – rel. Gdynia – Wrocław – Gdynia
odj. Wrocław Główny, godz. 5.07 – przyj. Gdynia Główna, godz. 14.02
odj. Gdynia Główna, godz. 14.13 – przyj. Wrocław Główny, godz. 23.15

TLK 57100/75100 rel. Gdynia – Poznań - Gdynia
Odj. Poznań Główny, godz. 05.05 – przyj. Gdynia Główna, godz. 11.25
Odj. Gdynia Główna, godz. 18.40 – przyj. Poznań Główny, godz. 00.25

Szczegółowe informacje na temat tras i godzin odjazdu pociągów Intercity Kino Polska można znaleźć na stronach www.kinopolska.pl oraz www.intercity.pl.

Więcej:

Magdalena Czupryńska – PKP Intercity
T: + 48 22 474 26 36
E: m.czuprynska@intercity.pl
www.intercity.pl

Agnieszka Łapińska – Telewizja Kino Polska
T: +48 602 553 182
E: alapinska@kinopolska.pl
www.kinopolska.pl

Powrót do strony głównej