Kino Polska Muzyka od dziś w Multimediach

czwartek, 19 maja 2011


Od dziś program Kino Polska Muzyka mogą oglądać abonenci sieci kablowej Multimedia Polska. 16 maja stację uruchomiła Kino Polska TV S.A., właściciel popularnej Telewizji Kino Polska oraz kanałów FilmBox.

 

Sieć Multimedia Polska S.A. włączyła Kino Polska Muzyka do pakietu cyfrowego Komfort. Za jej pośrednictwem stacja dociera obecnie do blisko 100 tysięcy gospodarstw domowych.
Nowy kanał muzyczno-filmowy w portfolio Kino Polska TV S.A. to zarazem nowa jakość na polskim rynku. – Postanowiliśmy stworzyć program, w którym główną bohaterką będzie polska muzyka. Naszym głównym założeniem jest połączenie tradycji i współczesności. Oprócz sięgania do wiecznie zielonych przebojów, których lata temu słuchali nasi rodzice
i dziadkowie, staramy się trzymać rękę na pulsie polskiej sceny muzycznej – mówi Hubert Augustyniak, Dyrektor Programowy Kino Polska Muzyka.

Program Kino Polska Muzyka jest nadawany przez 23 godziny na dobę, z przerwą techniczną między piątą a szóstą rano. Poza starymi i nowymi teledyskami można w nim znaleźć rejestracje koncertów, archiwalia, dokumenty, filmy biograficzne, piosenki z dobranocek oraz ułożone według muzycznego klucza cykle filmowe.

Na antenie znalazła się już znaczna część stałych pasm: pełne archiwalnych niespodzianek „Rzeczy znalezione”; „Taśmoteka” z filmami o muzyce i muzyką w filmach; poświęcona juniorom i debiutantom „Młoda Polska” oraz przeboje z różnych epok, prezentowane
w programie „Szafa gra”, który po zmroku zmienia profil na mniej cenzuralny i nazwę – na „Nocna szafa”.

Jak zapowiada Hubert Augustyniak, z każdym kolejnym miesiącem programów i pasm będzie przybywać. Na kanale YouTube i Facebooku pojawiły się już profile Kino Polska Muzyka, na których można znaleźć oryginalne zwiastuny programowe. Udowadniają one, że kontent nowej stacji będzie bogaty i różnorodny.

Więcej informacji:
Olga Gontarska
Specjalista ds. Promocji i Marketingu
ogontarska@kinopolska.pl
Tel: 512 097 559

Jowita Buchman
Specjalista ds. Promocji i Marketingu
jbuchman@kinopolska.pl
Tel: 517 687 423

Powrót do strony głównej