Premiera telewizyjna polskiego serialu dla dzieci

środa, 27 kwietnia 2011

Od 7 maja w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 9:00 w Telewizji Kino Polska zagoszczą hipopotam Hip-hip i łasiczka Hurra, bohaterowie nowego polskiego serialu dla dzieci. On jest nieco roztargnionym, ale dociekliwym detektywem, ona – jego zwinną asystentką. Sympatyczną animację o przygodach tej dwójki stworzyło Studio Miniatur Filmowych w koprodukcji z Kino Polska TV S.A.


W każdym odcinku para detektywów staje przed koniecznością rozwiązania kolejnej tajemniczej sprawy: a to ktoś ukradł tęczę, a to nagle zniknęły bociany, a to trzeba wyjaśnić, gdzie rosną perły i czy wiatr może wiać na życzenie. Tropów do kolejnych śledztw dostarczają bohaterom potoczne zjawiska przyrody, które jednak z perspektywy małego człowieka mogą się wydawać nie lada intrygą. Na szczęście Hip-hip i Hurra to duet niepokonany, który rozwikła nawet najbardziej zagadkową zagadkę!

Przygody dzielnych detektywów przybliżają dzieciom świat przyrody, zachęcają do jej obserwowania i stawiania pytań. Są przy tym przezabawną parodią „dorosłych” serii detektywistycznych, dzięki czemu przed telewizorami będą się doskonale bawić nie tylko mali, ale też starsi widzowie.

Autorką pomysłu i projektów plastycznych, a także współscenarzystą i reżyserką serii jest Elżbieta Wąsik – absolwentka warszawskiej ASP, graficzka i animatorka, znana z autorskich filmów, takich jak „Ślub krawca” czy „Błędne koło”. W 2004 roku stworzony przez nią projekt serii o przygodach Hip-hipa dostał główną nagrodę w Polsko-Włoskim Konkursie na Scenariusz Filmu dla Młodego Widza.

Serial jest koprodukcją Studia Miniatur Filmowych i Kino Polska TV S.A.,zrealizowaną przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Składa się z dwudziestu sześciu 13-minutowych odcinków, wykonanych w technice klasycznej animacji 2D. Ich odbiorcami mają być przede wszystkim przedszkolaki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. 

Zanim jednak perypetie dwójki detektywów podbiją serca młodych widzów, znalazły już uznanie w oczach dorosłych znawców animacji. Tuż przed swoją telewizyjną premierą
Hip-hip i Hurra zaprezentują się na festiwalu ANIFEST w czeskich Teplicach. Serial zakwalifikował się już także do konkursu filmów o tematyce dziecięcej na festiwalu OFAFA.

Hip-hip i Hurra”już od 7 maja w soboty i niedziele o godz. 9:00 w Telewizji Kino Polska!
Więcej informacji:

Olga Gontarska

Specjalista ds. Promocji i Marketingu
ogontarska@kinopolska.pl
Tel: 512 097 559

Jowita Buchman

Specjalista ds. Promocji i Marketingu
jbuchman@kinopolska.pl
Tel: 517 687 423

 

Powrót do strony głównej