Startuje nabór do Grupy Filmu Dziecięcego i Familijnego Film Spring Open

wtorek, 6 sierpnia

Nabór do Grupy Filmu Dziecięcego

Rozpoczął się nabór na zajęcia Grupy Filmu Dziecięcego i Familijnego pod okiem wybitnej, doświadczonej w pracy z dziećmi reżyserki i scenarzystki - Doroty Kędzierzawskiej w ramach Plenerów Film Spring Open. Wąska specjalizacja jest koniecznością podyktowaną przez współczesny świat branży AV, a każdy rodzaj twórczości ma swoją własną specyfikę językową dostosowaną do profilu potencjalnego odbiorcy. Szczególnie w filmie dziecięcym i młodzieżowym ważna jest wiedza o specyfice widowni, a przede wszystkim umiejętności patrzenia na świat z punktu widzenia dziecka. Grupa powstaje dzięki wsparciu PZU.

Na polskim rynku nadal powstaje niewiele wartościowych projektów dla dzieci i młodzieży. To nadal luka, w której można walczyć o widza (family films) i szukać swojego miejsca na rynku. Celem zajęć jest zdobycie przez uczestników wiedzy w zakresie tworzenia form dla młodego widza: scenariusze, prowadzenie narracji, castingi, praca na planie, efekty wizualne i specjalne. 

Nabór do Grupy Filmu Dziecięcego

Organizatorzy zapraszają do pracy w grupie wszystkich członków ekip filmowych pragnących wziąć udział w realizacji sceny dziecięcej. Scenarzyści oraz reżyserzy, którzy chcą, aby to właśnie ich pomysły zostały przeanalizowane lub częściowo zrealizowane w ramach pracy grupy, proszeni są o przysłanie 4-stronnicowych treatmentów filmów fabularnych dedykowanych dla młodego widza. Piętnastu autorów wybranych na podstawie nadesłanych projektów weźmie udział w konsultacjach scenariuszowych podczas Plenerów Film Spring Open 2019. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników grupy do realizacji jednej sceny spośród wybranych scenariuszy.

Zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko oraz minimum 4-stronicowy treatment filmu fabularnego należy przesłać na adres: biuro@filmspringopen.eu do 15 września. Ogłoszenie wyników nastąpi 2 października.

Plan pracy grupy: 
  • omówienie projektów i wybranie sceny do pracy,
  • mini casting,
  • nakręcenie sceny z dziećmi
  • montaż
  • szczegółowe omówienie sceny.

Dorota Kędzierzawska - reżyserka, scenarzystka, wielokrotnie nagradzana. Od lat tworzy autorskie kino, którego bohaterami są wielokrotnie są dzieci. W jej dorobku są takie filmy jak: "Początek", "Koniec świata", "Diabły, diabły", "Wrony", "Nic", "Jestem", "Pora umierać", "Jutro będzie lepiej".

Powrót do strony głównej