„Bilet na Księżyc” w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska!

czwartek, 13 września 2018

Sielankowa atmosfera Polski lat 60., dużo dobrego humoru i świetne kreacje najlepszych polskich aktorów młodego pokolenia to znaki rozpoznawcze filmu „Bilet na Księżyc” Jacka Bromskiego, który będzie można zobaczyć w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska. Pokaz odbędzie się w piątek, 14 września, o godz. 20:00 w specjalnej strefie widzów na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Wstęp bezpłatny.

„Bilet na Księżyc” to urocza podróż w głąb PRL-u. Bohaterem filmu jest zafascynowany lotnictwem Adam, który zostaje powołany do wojska. Podróż do jednostki wojskowej w Świnoujściu, na którą Adam zabiera swojego starszego brata Antka, staje się dla chłopaków świetną okazją do odwiedzin starych znajomych i poznania nowych ludzi. Gdy pewny siebie Adam niespodziewanie poznaje piękną kobietę, wszystko zaczyna się komplikować… W rolach głównych występują Mateusz Kościukiewicz, Filip Pławiak i Anna Przybylska (to ostatni film w karierze tej zmarłej na raka aktorki). Na ekranie można zobaczyć też m.in. Łukasza Simlata, Andrzeja Chyrę i Andrzeja Grabowskiego.

W ramach Kina Letniego Telewizja Kino Polska pokaże łącznie 15 polskich filmów oraz filmy krótkometrażowe młodych polskich twórców nagradzane na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od połowy lipca do końca sierpnia Kino Letnie Telewizji Kino Polska było zorganizowane na plaży w Gdyni Orłowie. Od 7 września wszystkie seanse odbywają się w każdy piątek o godz. 20:00 na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Od 17 do 22 września filmy będą emitowane codziennie o godz. 20:00, już w ramach 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni. Partnerami imprezy są Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Gdyńska Szkoła Filmowa i spółka PKP Intercity (oficjalny przewoźnik). Patronami medialnymi są: magazyn „Co Jest Grane 24” oraz portale Onet.pl i Trójmiasto.pl. Sponsorem wydarzenia jest Ziaja.

Powrót do strony głównej