„Król życia” w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska!

czwartek, 30 sierpnia 2018

Król życia w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska

„Czym różni się ludzik od człowieka? Ludzik jest śmieszny i niegroźny. Na świecie jest wielu ludzi, ale niewielu ludzików. Pozostań ludzikiem jak najdłużej, człowieku…” – mówi do swojej córki czterdziestoparoletni Edward, główny bohater niesamowicie pozytywnego filmu „Król życia” o odkrywaniu tego, co w życiu najważniejsze. Pokaz filmu w ramach Kina Letniego Telewizji Kino Polska już w najbliższy piątek, 31 sierpnia, o godz. 21:00 na plaży w Gdyni Orłowie. A za tydzień Kino Letnie Telewizji Kino Polska przenosi się na Plac Grunwaldzki w Gdyni. Wstęp na każdy seans jest bezpłatny.

 

Edward, bohater filmu „Król życia”, żyje w wielkim mieście, pracuje w korporacji i uczestniczy w typowym dla korpoludków wyścigu szczurów. Trudno mu dostrzec, że jest sfrustrowany, niedobry dla najbliższych i nie ma czasu nawet dla swojego starego ojca. Gdy ulega wypadkowi, Edward całkowicie przewartościowuje swoje życie i zaczyna dostrzegać to, co w życiu najważniejsze. W roli Edwarda rewelacyjny Robert Więckiewicz, któremu towarzyszy czołówka polskich aktorów, m.in. Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska i Jerzy Trela.

W ramach Kina Letniego Telewizja Kino Polska pokaże łącznie 15 polskich filmów oraz filmy krótkometrażowe młodych polskich twórców nagradzane na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Seanse odbywają się w każdy piątek o godz. 21:00 (od 17 do 22 września codziennie o godz. 21:00). Do końca sierpnia Kino Letnie Telewizji Kino Polska będzie zlokalizowane na plaży w Gdyni Orłowie, a z początkiem września przeniesie się na Plac Grunwaldzki w Gdyni. Finał cyklu odbędzie się już w trakcie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni. Partnerami imprezy są Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Gdyńska Szkoła Filmowa i spółka PKP Intercity (oficjalny przewoźnik). Patronami medialnymi są: magazyn „Co Jest Grane 24” oraz portale Onet.pl i Trójmiasto.pl. Sponsorem wydarzenia jest Ziaja.

Powrót do strony głównej