„Wkręceni” w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska!

czwartek, 9 sierpnia 2018

Tym razem w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska zostanie wyemitowana komedia „Wkręceni” z Piotrem Adamczykiem, Bartoszem Opanią i Pawłem Domagałą w rolach głównych. Bezpłatny pokaz już w piątek, 10 sierpnia, o godz. 21:00 na plaży w Gdyni Orłowie.

Bohaterami komedii „Wkręceni” są Franczesko, Fikoł i Szyja – kumple, którzy pracują razem w fabryce samochodów. Gdy tracą robotę, a jednego z nich rzuca dziewczyna, panowie postanawiają powetować sobie straty. Za pieniądze z odprawy wynajmują dobrą furę na niemieckich numerach i ruszają do Warszawy, by spędzić tam szalony weekend. Niestety. W drodze do stolicy zatrzymują się na prowincji, gdzie zostają wzięci za niemieckich biznesmenów. Pomyłka przyniesie nieoczekiwane skutki i zaważy na losach całej społeczności. We „Wkręconych” występuje cała plejada polskich gwiazd. Obok Piotra Adamczyka, Bartosza Opanii i Pawła Domagały na ekranie można zobaczyć m.in. Krzysztofa Stelmaszyka, Dominikę Kluźniak i Kamilę Baar.

"Wkręceni" © MTL Maxfilm

W ramach Kina Letniego Telewizja Kino Polska pokaże łącznie 15 polskich filmów oraz filmy krótkometrażowe młodych polskich twórców nagradzane na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Seanse odbywają się w każdy piątek o godz. 21:00 (od 17 do 22 września codziennie o godz. 21:00). Do końca sierpnia Kino Letnie Telewizji Kino Polska będzie zlokalizowane na plaży w Gdyni Orłowie, a z początkiem września przeniesie się na Plac Grunwaldzki w Gdyni. Finał cyklu odbędzie się już w trakcie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

"Wkręceni" © MTL Maxfilm

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni. Partnerami imprezy są Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Gdyńska Szkoła Filmowa i spółka PKP Intercity (oficjalny przewoźnik). Patronami medialnymi są: magazyn „Co Jest Grane 24” oraz portale Onet.pl i Trójmiasto.pl. Sponsorem wydarzenia jest Ziaja.

Gdzie i kiedy:

Plaża Gdynia Orłowo

13 lipca – 31 sierpnia

Plac Grunwaldzki

7 – 22 września

 

Szczegółowy program w załączniku oraz na stronie http://kinopolska.pl/strona/kinoletnie

Powrót do strony głównej