„Słaba płeć?” i „Testosteron”, czyli kolejny weekend z Kinem Letnim Telewizji Kino Polska!

czwartek, 26 lipca 2018

Film „Słaba płeć?” z Olgą Bołądź w roli głównej i jedna z najlepszych polskich komedii ostatnich lat „Testosteron” Andrzeja Saramonowicza to kolejne hity Kina Letniego Telewizji Kino Polska, które będzie można obejrzeć już w najbliższy piątek i sobotę o godz. 21:00 na plaży w Gdyni Orłowie. Dodatkową atrakcją obu dni będą zajęcia sportowe zorganizowane przez PKP Intercity – partnera Kina Letniego – w ramach których będzie można m.in. uprawiać zumbę, aerobik w wodzie i zagrać w tenisa plażowego. Wstęp na filmy i zajęcia jest bezpłatny.

„Słaba płeć?” to poniekąd satyra na korpoludków, którym wydaje się, że właśnie chwycili byka za rogi. Bohaterką filmu jest ładna, wykształcona i spełniająca się zawodowo Zosia, która w głębi duszy przeżywa frustracje. Zamiast w luksusowym apartamencie – mieszka w kawalerce na kredyt, jej prestiżowa praca to ciągłe użeranie się z szefem-burakiem, a szczęśliwe życie to tak naprawdę udawanie kogoś, kim się nie jest. Po utracie pracy Zosia postanawia zmienić swoje życie, wziąć wszystko w swoje ręce, a przy okazji ukarać byłego szefa i znaleźć fajnego faceta. Słaba płeć? Co to to nie!

Z kolei „Testosteron” to męskie dysputy o kobietach w najlepszym komediowym wydaniu. Pretekstem do rozmów jest niedoszły ślub ornitologa Kornela z gwiazdą muzyki pop, która uciekła sprzed ołtarza i rzuciła się w ramiona innego… Film Andrzeja Saramonowicza i Tomasz Koneckiego w 2007 roku był nominowany do nagrody Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

W ramach Kina Letniego Telewizja Kino Polska pokaże łącznie 15 polskich filmów oraz filmy krótkometrażowe młodych polskich twórców nagradzane na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Seanse będą się odbywać w każdy piątek o godz. 21:00 (od 17 do 22 września codziennie o godz. 21:00). Do końca sierpnia Kino Letnie Telewizji Kino Polska będzie zlokalizowane na plaży w Gdyni Orłowie, a z początkiem września przeniesie się na Plac Grunwaldzki w Gdyni. Finał cyklu odbędzie się już w trakcie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni. Partnerami imprezy są Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Gdyńska Szkoła Filmowa i spółka PKP Intercity (oficjalny przewoźnik). Patronami medialnymi są: magazyn „Co Jest Grane 24” oraz portale Onet.pl i Trójmiasto.pl. Sponsorem wydarzenia jest Ziaja.

 

Powrót do strony głównej