"Seksmisja" w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska!

piątek, 20 lipca 2018

Seksmisja - Kino Letnie Telewizji Kino Polska

„Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę”, „Kobieta mnie bije”, „To kłamstwo. Kopernik była kobietą!” – te cytaty z „Seksmisji” Juliusza Machulskiego znają na pamięć wszyscy Polacy. Już dziś o 21:00 w na plaży w Gdyni Orłowie „Seksmisję” będzie można zobaczyć w ramach Kina Letniego Telewizji Kino Polska. Chwilę przed seansem odbędzie się konkurs filmowy z nagrodami dla widzów. Kino Letnie Telewizji Kino Polska potrwa do 22 września. Wstęp na każdy seans jest bezpłatny.

„Seksmisja” to jedna z najlepszych komedii w historii polskiego kina, w której niezapomniane kreacje w filmie stworzyli Jerzy Stuhr i Olgierd Łukaszewicz. Film przedstawia zabawną i nieco przerażającą wizję świata przyszłości, w którym rządzą kobiety. Gdy niespodziewanie pojawia się w nim dwóch męskich rozbitków z przeszłości, zaczynają dziać się ciekawe rzeczy. Panowie szybko przystępują bowiem do przywrócenia światu niezbędnej równowagi… „Seksmisja” została nagrodzona na festiwalach w Gdyni i w Łagowie. Film zajął też trzecie miejsce wśród najciekawszych polskich filmów XX wieku w ankiecie tygodnika „Polityka”.

W ramach Kina Letniego Telewizja Kino Polska pokaże też 15 innych polskich filmów oraz filmy krótkometrażowe młodych polskich twórców nagradzane na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Seanse będą się odbywać w każdy piątek o godz. 21:00 (od 17 do 22 września codziennie o godz. 21:00). Do końca sierpnia Kino Letnie Telewizji Kino Polska będzie zlokalizowane na plaży w Gdyni Orłowie, a z początkiem września przeniesie się na Plac Grunwaldzki w Gdyni. Finał cyklu odbędzie się już w trakcie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni. Partnerami imprezy są Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Gdyńska Szkoła Filmowa i spółka PKP Intercity (oficjalny przewoźnik). Patronami medialnymi są: magazyn „Co Jest Grane 24” oraz portale Onet.pl i Trójmiasto.pl. Sponsorem wydarzenia jest Ziaja.

Kino Letnie Telewizji Kino Polska:

Gdzie i kiedy:

Plaża Gdynia Orłowo

13 lipca – 31 sierpnia

Plac Grunwaldzki

7 – 22 września

 

Szczegółowy program na stronie http://kinopolska.pl/kinoletnie

Powrót do strony głównej