POMIĘDZY SŁOWAMI na DVD

czwartek, 21 czerwca 2018

Czarno-biały majstersztyk Urszuli Antoniak ze świetnymi rolami Jakuba Gierszała i Andrzeja Chyry jest już dostępny na DVD.

Nagrodzony za zdjęcia przepiękny film Urszuli Antoniak, polskiej reżyserki, która od 25 lat mieszka w Holandii, porusza jeden z najbardziej palących problemów współczesności, zgłębiający jego humanistyczny aspekt, bez ideologii, bez politycznych deklaracji i bez stereotypów. Reżyserka nie pochyla się nad losem imigrantów, lecz pokazuje człowieka, który wyjechał, bo chciał i mógł.

Michael (Jakub Gierszał) ma 28 lat. Jest Polakiem, prawnikiem, który biegle mówi po niemiecku, mieszka i pracuje w Berlinie. Berlin oferuje mu różnorodność, przyszłość, sukces. Michael świadomie staje się częścią wielokulturowej metropolii, a zerwanie więzów z Polską postrzega jako szansę na to, by odnaleźć i ukształtować samego siebie. Michael niczym nie różni się od swoich niemieckich kolegów z kancelarii prawniczej. Zawsze idealnie ubrany, z drogim zegarkiem na ręku, wygląda jak z żurnala. Właściwie to on jest tym, któremu się zazdrości.

Pewnego dnia poznaje swojego ojca (Andrzej Chyra), którego nigdy wcześniej nie widział i spędza z nim weekend. Te kilka dni stanie się dla Michaela podróżą w poszukiwaniu siebie. Spotkanie z ojcem zmusi go do zadania sobie pytania o własną tożsamość. Czy bliżej mu do niemieckich przyjaciół, czy afrykańskich imigrantów, których różni tylko kolor skóry?

Powrót do strony głównej