Kolejna odsłona najlepszych polskich krótkich metraży już 20 kwietnia w kinach!

piątek, 6 kwietnia 2018

Pierwszy zestaw cyklu Najlepsze polskie 30’ wypełnił sale kinowe po brzegi, dając widzom w całej Polsce okazję do spotkania z największymi talentami młodego polskiego kina. Czas na drugą odsłonę – już 20 kwietnia na ekrany trafi kolejny zestaw znakomitych krótkich polskich produkcji nagradzanych na najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwalach!

Tym razem w zestawie znajdą się aż cztery filmy! Więzi, krótkometrażowy dokument Zofii Kowalewskiej, który podbił świat i znalazł się na oscarowej shortliście, Ja i mój tata – zabawny i wzruszający film Aleksandra Pietrzaka z rewelacyjnymi rolami Łukasza Simlata i Krzysztofa Kowalewskiego, Baraż Tomasza Gąssowskiego, czyli najlepszy aktorski krótki metraż Warszawskiego Festiwalu Filmowego oraz Nazywam się Julita – poruszający film z Aleksandrą Konieczną i Martą Ścisłowicz w reżyserii Filipa Dzierżawskiego, reżysera głośnego dokumentu Miłość – to polskie perełki krótkiej formy, które trafią do kin już 20 kwietnia!

Cztery krótkie filmy, cztery różne światy i cała paleta emocji. Nie zabraknie okazji do wzruszeń, śmiechu i refleksji. I z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie!

Druga odsłona cyklu Najlepsze polskie 30’  w repertuarach kin już 20 kwietnia! Tydzień wcześniej, od 13 kwietnia, zapraszamy na specjalne pokazy przedpremierowe połączone ze spotkaniami z twórcami!

Kadr z filmu "Baraż"

Kadr z filmu "Ja i mój tata"

Kadr z filmu "Nazywam się Julita"

Kadr z filmu "Więzi"

Wszystkie cztery filmy z II zestawu Najlepszych polskich 30’ zostały wyprodukowane w Studiu Munka. Studio Munka, działające w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2008 roku, jest producentem krótkometrażowych i pełnometrażowych debiutów filmowych. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film w profesjonalnych warunkach mogą liczyć na opiekę artystyczną, produkcją i promocyjną nad projektem. Krótkometrażowe filmy ze Studia Munka produkowane są w ramach programów 30 Minut, Pierwszy Dokument i Młoda Animacja.

Patronat nad cyklem obięła Telewizja Kino Polska. 

Powrót do strony głównej