32. Tarnowska Nagroda Filmowa rusza 21 kwietnia

czwartek, 5 kwietnia 2018

32. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej – jednego z najstarszych festiwali filmowych w Polsce odbędzie się w dniach 21-28 kwietnia 2018 r. w kinie Marzenie w Tarnowie.

Do tegorocznego konkursu zakwalifikowało się 12 polskich filmów:

„ATAK PANIKI”, reż. Paweł Maślona,

„CICHA NOC”, reż. Piotr Domalewski,

„CZŁOWIEK  Z MAGICZNYM PUDEŁKIEM”, reż. Bodo Kox,

„CZUWAJ”, reż. Robert Gliński,

„DZIKIE RÓŻE”, reż. Anna Jadowski,

„NAJLEPSZY”, reż. Łukasz Palkowski,

„PEWNEGO RAZU W LISTOPADZIE”, reż. Andrzej Jakimowski,

„POMIĘDZY SŁOWAMI”, reż. Urszula Antoniak,

„PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI”, reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze,

„TWARZ”, reż. Małgorzata Szumowska,

„WIEŻA. JASNY DZIEŃ”, reż. Jagoda Szelc,

„ZGODA”, reż. Maciej Sobieszczański.

Projekcjom tradycyjnie towarzyszyć będą spotkania z  twórcami.

 
Prace jury odbędą się pod przewodnictwem reżysera Janusza Zaorskiego. Konkurs o Nagrodę Grand Prix – Statuetkę Maszkarona, Nagrodę Publiczności i Nagrodę Jury Młodzieżowego oraz nagrody pieniężne, w tym nagrodę specjalną ufundowaną przez Telewizję Kino Polska, uzupełni  Aneks, czyli specjalne pokazy sześciu filmów stworzonych przez polskich twórców lub przy ich udziale.

W cyklu Filmy Młodego Widza (23-25 kwietnia) odbędą się pokazy i konkurs filmów animowanych dla dzieci, które będą oceniane przez Jury Dziecięce (w sumie 13 bajek). Zaprzyjaźniony poznański festiwal Wędrujące Ale Kino! przedstawi najnowszy film dla dzieci i młodzieży  „TARAPATY” oraz zaprosi na spotkanie z reżyser filmu Martą Karwowską (26 kwietnia).

Podczas TNF odbędzie się cykl wydarzeń związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.   W dn. 12-29 kwietnia w Galeriach Tarnowskiego Centrum Kultury zaprezentowana zostanie ekspozycja stworzona przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych "Polska Niepodległa – Historia  w ożywionych obrazach".

W dn. 15-20 kwietnia odbędą się projekcje w cyklu „Stulecie odzyskania niepodległości przygotowanego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Instytutem Adama Mickiewicza. W ramach cyklu zaprezentowane zostaną filmy: „Ziemia obiecana”, „Noce i dnie”, „Pianista”, „Wołyń”, „Miasto 44”, „Popiół i diament”, „Człowiek z marmuru”.

Dopełnieniem filmowych prezentacji festiwalowych będzie Tarnowski Wieczór Filmowy (27 kwietnia). To seans, w którym znalazły się ostatnio zrealizowane filmy przez twórców o tarnowskich korzeniach. Przedstawione zostaną takie obrazy jak „FANATYK” Michała Tylki, „LE MONDE” Gawła Dykasa, „TODMACHINE” Bogusława Kornasia.

32. Tarnowską Nagrodę Filmową zainauguruje koncert duetu Paweł Domagała & Łukasz Borowiecki. Galę Wręczenia Nagród 32. TNF uświetni recital Hanny Banaszak.

Bilety dostępne są w kasie kina Marzenie (ul. Staszica 4) oraz on-line (www.tck.pl)

Więcej na:

www.tarnowskanagrodafilmowa.pl

www.facebook.com/TarnowskaNagrodaFilmowa

Powrót do strony głównej