11. Festiwal Grand OFF rusza 27 listopada

piątek, 24 listopada 2017

W dniach 27 listopada - 2 grudnia odbędzie się w Warszawie wielkie święto kina niezależnego – 11. Festiwal Grand OFF. Projekcje odbędą się w auli Akademii Sztuk Pięknych. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. Partnerem wydarzenia jest Telewizja Kino Polska. 

Festiwal Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata to jedna z najważniejszych w Polsce, a także na świecie inicjatyw promujących kino niezależne. Co roku do selekcji zgłaszanych jest ok. 4 000  tytułów z całego świata. Najlepsze tegoroczne produkcje w 11 kategoriach poznamy już 2 grudnia w trakcie uroczystej gali rozdania nagród, na która zjeżdżają twórcy z różnych zakątków globu.

Projekcje konkursowe odbędą się w auli Akademii Sztuk Pięknych mieszczącej się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39 w Warszawie. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. Festiwalowi towarzyszyć będą liczne spotkania z twórcami filmowymi, m.in. aktorami Renatą Dancewicz i Pawłem Wilczakiem oraz reżyserami Bodo Koxem („Człowiek z magicznym pudełkiem”) i Pawłem Maśloną („Atak paniki”).

PROGRAM FESTIWALU

Plan kilkudniowej projekcji obejmie 57 filmów, z których 11 odbierze nagrody za najlepszy scenariusz, reżyserię, zdjęcia, montaż, scenografię, dla najlepszej aktorki i aktora, za fabułę, film dokumentalny, animację i najlepszy film Polski.

Honorowym patronat nad Festiwalem objęła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Miasto Stołeczne Warszawa i Polski Instytut Szkoły Filmowej. Partnerami imprezy są Miasto Stołeczne Warszawa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Telewizja Kino Polska, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, Teatr Syrena, Hotel Intercontinental Warszawa, Sommelier, Lidex, Jaguarec, Legalna Kultura, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec.

Inicjatorem i pomysłodawcą Festiwalu jest Witold Kon, Prezes Fundacji Cinema Art.

Powrót do strony głównej