SHORT WAVES rusza w Polskę!

środa, 23 marca 2011

Program 3. Edycji Festiwalu obejmie 11 produkcji, a wśród nich filmy animowane, fabularne, dokumentalne, teledyski oraz formy przekraczające granice gatunkowe. Kompilacja najlepszych polskich krótkometrażówek między 24 marca a 16 kwietnia 2011 odwiedzi ponad 30 polskich oraz kilka zagranicznych miast. A już w czerwcu zagości na antenie Telewizji Kino Polska!

 

Głównym celem organizowanego przez poznańską Fundację Ad Arte Festiwalu Short Waves jest prezentacja i promocja polskiego kina krótkometrażowego w kraju oraz za granicą. Festiwal daje twórcom niepowtarzalną szansę na zaistnienie w szerokiej dystrybucji. Widownia w każdym z miast będzie mogła wziąć udział w głosowaniu, w wyniku którego wyłoniony zostanie zwycięzca. Główna Nagroda Festiwalu to 10 000 złotych, ponadto w tym roku Jury Profesjonalne Festiwalu przyzna dodatkową nagrodę: Short Waves PRO w wysokości 5 000 PLN.

 

Telewizja Kino Polska jest patronem festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves. Zapraszamy do kin i przed telewizory.

 

 

Więcej informacji na stronie www.shortwaves.pl

Powrót do strony głównej