Nowa książka Magdaleny Zawadzkiej już w księgarniach

środa, 12 kwietnia 2017

Magdalena Zawadzka, Moje szczęśliwe wyspy

Kobiecy urok i niewyczerpana energia. Magdalena Zawadzka ma na koncie ponad 150 ról filmowych, teatralnych i telewizyjnych, a w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Właśnie ukazała się jej najnowsza, długo oczekiwana książka pt. „Moje szczęśliwe wyspy”.

Magdalena Zawadzka od lat wzbudza powszechną i szczerą sympatię wśród widzów. Jej nowa książka to dowód na to, że aktorka nieustannie potrafi zadziwić. Ma ciekawe i wnikliwe spojrzenie na świat, a także ogromne poczucie humoru, które pozwala jej z dystansem patrzeć na siebie.

Magdalena Zawadzka  Magdalena Zawadzka

Tytułowe szczęśliwe wyspy to nie tylko wyspy na całej kuli ziemskiej, które Magdalena Zawadzka – pełna pasji podróżniczka – odwiedzała. Wyspy szczęścia to bezpieczne przystanie, wspomnienia, chwile dobre i złe. Te, które zostały w pamięci na zawsze. To ludzie, czasy, przedmioty, miejsca, które stały się bezpiecznym schronieniem w pamięci.

Magdalena Zawadzka

To opowieści o dawnym przyblokowym podwórku i dziecięcych zabawach, wspomnienie podróży, miejsc, dawnego smaku chleba i truskawek. To anegdoty związane z ludźmi, sprawami i historiami do których dzisiaj, tak jak aktorka lubimy powracać jak do bezpiecznej przystani.

Magdalena Zawadzka urodziła się 29 października 1944 roku w Filipowicach. Po wojnie mieszkała z rodzicami w Szczecinie, bo za działalność w AK w czasie wojny, szczególnie za udział w Powstaniu Warszawskim, jej ojciec wraz z rodziną został zmuszony do opuszczenia Warszawy. Kilka lat później Zawadzcy wrócili do stolicy i zostali tu już na zawsze. W 1973 roku została żoną Gustawa Holoubka, wspaniałego aktora, któremu partnerowała w filmie i na scenie. Po jego śmierci w marcu 2008 roku napisała opowieść o ich wspólnym bardzo szczęśliwym i spełnionym życiu, która stała się bestsellerem 2012 roku. Opiekę literacką nad książką objęła Zofia Turowska, biografistka i pisarka. Za wieloletnią pracę i wielkie zasługi została odznaczona w 2003 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2014 roku Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W wydawnictwie marginesy ukazały się dwie jej książki: Gustaw i ja (2011) oraz Taka jestem i już! (2014).

Magdalena Zawadzka Magdalena Zawadzka

Telewizja Kino Polska jest patronem medialnym książki.

Powrót do strony głównej