Irène Jacob, Juliette Binoche, Jerzy Stuhr podsumowują Rok Kieślowskiego w Telewizji Kino Polska

piątek, 27 stycznia 2017

Rok Kieślowskiego w Telewizji Kino Polska

W najbliższą niedzielę (29 stycznia) o 19:30 Telewizja Kino Polska zaprasza na wyjątkowe wydanie „Programu obowiązkowego”. Wyjątkowi goście – aktorzy i współpracownicy Kieślowskiego, urzeczeni jego twórczością filmowcy z całego świata, młodzi reżyserzy znajdujący w nim inspirację – opowiadają o Kieślowskim i najciekawszych wydarzeniach jubileuszowego roku.

Jerzy Stuhr przypomni dyskusje i pokazy podczas letniego Co Jest Grane 24 Festival, a Krzysztof ZanussiKuba Czekaj opowiedzą o zaskakujących czasem zgłoszeniach na konkurs scenariuszowy „Przypadek”. W studio „Programu Obowiązkowego” pojawi się także reżyserka zwycięskiego filmu. Magdalena Juszczyk będzie także rozmawiać z Grażyną Torbicką, Zbigniewem Preisnerem czy Zbigniewem Zamachowskim.

Nie zabraknie też spojrzenia spoza polskiego świata filmowego. Telewizja Kino Polska rozmawiała z gwiazdami „kolorowej” trylogii, Irène Jacob i Juliette Binoche. O swoich spotkaniach z kinem Kieślowskiego opowiadają także operatorzy filmowi z całego świata, którzy w listopadzie 2016 r. przyjechali do Bydgoszczy na festiwal Camerimage, wśród nich bliski współpracownik reżysera, Sławomir Idziak. W grudniu zaś Kieślowski trafił do Teheranu…

Premierowa emisja programu już w najbliższą niedzielę o 19:30, zaś zwiastun prezentujemy poniżej.

Powrót do strony głównej