Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

czwartek, 26 stycznia 2017

Sztuka kochania

27 stycznia do kin wchodzi film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej - kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni.

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” to filmowa opowieść o uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszej w Polsce książki o miłości. „Sztuka kochania” wyprzedała się w zaskakującym tempie, stając się absolutnym bestsellerem. Przez lata sprzedana została w 7 mln egzemplarzy, czym pobiła nie tylko nakład „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, lecz także Biblii. Wisłocka rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Filmowa historia Michaliny Wisłockiej zaczyna się w latach 40. i kończy w 70.  Na ekranie zobaczymy wielu wybitnych polskich aktorów. W rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk, jej wielką miłość, Jurka, gra Eryk Lubos, przyjaciółkę, Wandę - Justyna Wasilewska. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.

Scenariusz filmu napisał Krzysztof Rak, który został uhonorowany wieloma nagrodami za scenariusz „Bogów“. Za zdjęcia odpowiadał Michał Sobociński, natomiast producentami filmu są Krzysztof Terej oraz Piotr Woźniak-Starak, twórcy spektakularnego sukcesu „Bogów”.

 

Sztuka kochania. Historia Michaliny WisłockiejREŻYSERIA: Maria Sadowska
ZDJĘCIA: Michał Sobociński
SCENARIUSZ: Krzysztof Rak
MUZYKA: Radzimir Dębski

OBSADA :

Michalina Wisłocka - Magdalena Boczarska
Stach Wisłocki - Piotr Adamczyk
Wanda - Justyna Wasilewska
Jurek - Eryk Lubos
Młoda Redaktorka Tereska - Jasmine Polak
Karolina Siwicka (pacjentka) - Karolina Gruszka
Generałowa - Danuta Stenka
Urzędnik KC - Arkadiusz Jakubik
Milczący Urzędnik KC - Wojciech Mecwaldowski
Szef Wydawnictwa - Borys Szyc
Naczelna Pisma Kobiecego - Katarzyna Kwiatkowska
Cenzor - Artur Barciś

Powrót do strony głównej