„Jestem mordercą” od 4 listopada w kinach

poniedziałek, 31 października 2016

Jestem mordercą

4 listopada na ekrany kin wchodzi nagrodzony Srebrnym Lwem na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni najnowszy thriller Macieja Pieprzycy pt. „Jestem mordercą”. W rolach głównych zobaczymy m.in. Mirosława Haniszewskiego, Magdalenę Popławską, Arkadiusza Jakubika i Agatę Kuleszę.

Jestem mordercą,

„Jestem mordercą” to thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70. na śląsku. Regionem wstrząsa seria brutalnych morderstw na kobietach popełnianych zawsze według tego samego schematu. O sprawie nie mówi się w mediach przepełnionych głównie peerelowską propagandą sukcesu. Do czasu gdy kolejną ofiarą zabójcy pada siostrzenica pierwszego sekretarza partii. Wtedy komendant wojewódzki postanawia powołać specjalną grupę do złapania „Wampira”. Jej szefem mianuje Janusza Jasińskiego – młodego, ale nadzwyczaj skutecznego porucznika, przykładnego męża i ojca.

Jestem mordercą,

Janusz specjalnie na potrzeby powierzonego mu śledztwa wprowadza do prac zespołu najnowocześniejsze, znane niewielu technologie. Wkrótce pojawia się trop: coraz częściej w śledztwie pada nazwisko Wiesława Kalickiego. Podejrzanego ostatecznie pogrążają zeznania żony. Jasiński aresztuje Kalickiego i triumfuje – zyskuje uznanie pierwszego sekretarza i lokalnej społeczności. Wina domniemanego „Wampira” szybko staje się jednak wątpliwa. Czy Jasińskiemu udało się złapać prawdziwego zabójcę? Czy w sytuacji, gdy stawką jest ludzkie życie, jest miejsce na błąd?

Jestem mordercą,

Film zdobył Srebrnego Lawa oraz nagrodę za najlepszy scenariusz na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2016 r.

Jestem mordercą,

Jestem mordercą - plakatScenariusz i reżyseria: Maciej Pieprzyca
Zdjęcia: Paweł Dyllus
Scenografia: Joanna Wójcik
Kostiumy: Agata Culak
Montaż: Leszek Starzyński
Występują: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Tomasz Włosok, Karolina Staniec, Agata Kulesza, Piotr Adamczyk, Cezary Kosiński, Igor Kujawski, Piotr Garlicki

 

 

 

Powrót do strony głównej