„Szkoła uwodzenia Czesława M.” w kinach od 21 października

środa, 19 października 2016

Szkoła uwodzenia Czesława M.

Komedia „Szkoła uwodzenia Czesława M.” Aleksandra Dembskiego z udziałem Czesława Mozila 21 października wchodzi do kin.

„Szkoła uwodzenia Czesława M.” to historia popularnego muzyka, który niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Czesław M. nie wie, co chce robić dalej, wie jednak, że chce zacząć żyć inaczej. Tak właśnie jest z Czesławem. Przypadkiem trafia do Świnoujścia. Tam poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną sukces?

Szkoła uwodzenia Czesława M.

- Zawsze marzyłem o aktorstwie, dlatego czasem zdarzało mi się wspomnieć w rozmowach czy w wywiadach, że chciałbym zostać aktorem, i tak się złożyło, że mój apel przeczytał reżyser Olek Dembski. Potem wszystko potoczyło się już dość szybko i niecały rok później spotkaliśmy się na planie filmu. Okazało się, że wbrew pozorom nie jest wcale łatwo zagrać samego siebie. Skończyło się to tym, że wcale nie wychodziłem z roli! – mówi o roli Czesław Mozil.

Szkoła uwodzenia Czesława M. Szkoła uwodzenia Czesława M. Szkoła uwodzenia Czesława M.

- Rozpoczynając pracę nad scenariuszem, długo szukałem postaci, która byłaby prawdziwa, nieco kontrowersyjna i nieszablonowa. Taki trochę łobuz, którego wszyscy kochają. Wtedy ktoś do mnie zadzwonił i powiedział: „Mozil napisał w sieci, że chciałby kiedyś zagrać w filmie”. Pomyślałem sobie: „Czesław Mozil… byłby idealny do mojego filmu! – podsumowuje reżyser Aleksander Dembski

Szkoła uwodzenia Czesława M.” to komedia o miłości, niepowodzeniach i zaskakującym sposobie wychodzenia na prostą. W filmie „Szkoła uwodzenia Czesława M.” zderzają się ze sobą dwa światy. Pierwszy to celebrycki, błyszczący świat warszawskich klubów. Drugi to prosty świat stoczniowców ze Świnoujścia. Humor filmu pojawia się właśnie na styku tych światów.

 

Reżyseria: ALEKSANDER DEMBSKI

Scenariusz: ALEKSANDER DEMBSKI, MONIKA FRANCZAK

Zdjęcia: ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI

Obsada: Czesław Mozil, Jakub Kamieński, Sławomir Pacek, Agata Pruchniewska, Anna Smołowik, Lucyna Malec, Grzegorz Heromiński, Zbigniew Jaremko, Mikołaj Klimek, Jan Krzysztof Szczygieł, Barbara Garstka

Powrót do strony głównej