MUZYCZNY PROJEKT GRAŻYNY SZAPOŁOWSKIEJ

piątek, 30 września 2016

Grażyna Szapołowska

Do tej pory Grażyna Szapołowska znana była głównie z niezapomnianych ról filmowych i teatralnych. Śpiewała przy okazji festiwali i na specjalne zaproszenia. Inspiracją do wydania albumu były spotkania z licznymi fanami i ich pytania o nagranie płyty.

30 września odbędzie się premiera albumu „Kochaj mnie” Grażyny Szapołowskiej i multiinstrumentalisty Włodzimierza Kiniorskiego.

Spotkanie Grażyny Szapołowskiej z Włodzimierzem Kiniorskim zainicjował Jan Nowicki, autor tekstu do piosenki „Jesteśmy”, już ponad 2 lata temu. Między Grażyną i Włodkiem szybko nawiązała się przyjaźń, której owocem jest album „Kochaj mnie”.

Włodzimierz Kiniorski jest producentem muzycznym albumu, kompozytorem, multiinstrumentalistą, a także aranżerem wszystkich utworów na płycie. Album zawiera kilkanaście piosenek, do których teksty napisali m.in.: Jan Nowicki, Bogdan Loebl, córka Grażyny Szapołowskiej – Katarzyna Jungowska, a także sama Grażyna. Na płycie znajdują się także utwory do tekstów Wisławy Szymborskiej, Jonasza Kofty i Bułata Okudżawy.

Album wydany zostanie nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Patronat nad krążkiem objęła Telewizja Kino Polska.

 

Tracklista:

 1. Nakarm myślą
 2. Jesteśmy
 3. Podróżą każda miłość jest
 4. Trzy miłości
 5. Tańczę pod niebem
 6. Nadzy kochankowie
 7. Nocne ćmy
 8. Napisałam na wodzie
 9. Go your own way
 10. Pies
 11. Na skraju Wenus
 12. Kochaj mnie
 13. Kołysanka
Powrót do strony głównej