Mistrzowie w Telewizji Kino Polska

poniedziałek, 5 września 2016

We wrześniu w Telewizji Kino Polska rozpoczyna się Liga Mistrzów. Bohaterami nie będą jednak Messi czy Ronaldo, ale Andrzej Wajda: chodzi bowiem o Filmową Ligę Mistrzów.

Telewizja Kino Polska 90. urodziny Andrzeja Wajdy świętowała już w lutym, ale we wrześniu czeka widzów druga część uroczystości. Nieprzypadkowo: mistrza fetować będzie wówczas Festiwal Filmowy w Gdyni, gdzie odbędzie się między innymi uroczysta premiera monumentalnego wydawnictwa poświęconego reżyserowi.

Andrzej Wajda będzie bohaterem pierwszej odsłony nowego cyklu na antenie Kino Polska. Filmowa Liga Mistrzów wystartuje w sobotę 24 września od wywiadu Stanisława Janickiego z Andrzejem Wajdą, przeprowadzonego w 50 lat po pierwszej ich rozmowie. Kolejne części specjalnego wydania "Kalejdoskopu polskiego filmu" będzie można oglądać przez cały dzień pomiędzy filmami Wajdy. Tego dnia Telewizja Kino Polska pokaże cztery tytuły, wszystkie po gruntownej cyfrowej rekonstrukcji: wzruszającą „Kronikę wypadków miłosnych” oraz „Człowieka z marmuru” i jego nakręconą na gorąco kontynuację, „Człowieka z żelaza”. Zwieńczeniem dnia z Andrzejem Wajdą będzie epicka i wizualnie olśniewająca „Ziemia obiecana”.

Następna kolejka Filmowej Ligi Mistrzów już w październiku. Wypełnią ją rzadko przypominane, a fascynujące filmy zmarłego niedawno Andrzeja Żuławskiego. W kolejnych miesiącach bohaterami FLM będą Janusz Morgenstern i Janusz Majewski.
 
Kiedy oglądać:
sobota 24 września

  • Kalejdoskop Polskiego Filmu - 8:05, 10:35, 14:10, 3:10
  • Kronika wypadków miłosnych - 8:25
  • Człowiek z marmuru - 11:00
  • Człowiek z żelaza - 14:35
  • Ziemia obiecana - 20:00
Powrót do strony głównej