Kino Polska poleca: Najmniejsze Projekcje Świata - "Czarny Czwartek". Janek Wiśniewski padł.

czwartek, 3 lutego 2011

Kino Polska poleca Najmniejsze Projekcje Świata  

 "Czarny Czwartek". Janek Wiśniewski padł.
 

 

Najmniejsze Projekcie Świata
27 lutego 2011r., o godzinie 12.00 w Kinie Atlantic

 

 Gościem specjalnym będzie:

 

 

reżyser: Antoni Krauze

Najmniejsze Projekcje Świata to wyjątkowe pokazy oraz rozmowy m.in. z reżyserami, aktorami, scenografami, czy kompozytorami, w których uczestniczyć będzie mogło jedynie 10 kinomanów, wybranych drogą losową. Chętni, którzy chcą wziąć udział w tym niepowtarzalnym przedsięwzięciu będą mogli zgłaszać się smsowo. Dotychczas nasze zaproszenie przyjęli już Jerzy Skolimowski, Ewa Piaskowska, Jan Kidawa-Błoński, Piotr Wojtowicz, Filip Bajon, Borys Lankosz, Agata Buzek, Piotr Adamczyk, Dorota Landowska, Maciej Wojtyszko, Piotr Woronowicz, Michał Lorenc, Marcin Wrona, Magdalena Boczarska czy Piotr Woronowicz.

Po projekcji 10 osób będzie mogło spotkać się z Twórcami
w The Pictures art bar cafe przy ul. Chmielnej 26.

"Czarny Czwartek" to jedna z największych i najbardziej oczekiwanych polskich produkcji od czasu filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. W przejmującym obrazie, porównywanym do nagrodzonej Złotym Niedźwiedziem „Krwawej niedzieli” Paula Greengrassa, Antoni Krauze przypomina jedną z najmroczniejszych kart z historii PRL-u.

Widowiskową rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń w Gdyni, zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji w 1970 roku, wyróżniają nie tylko rozmach inscenizacyjny i trzymająca w napięciu akcja. Warto zwrócić uwagę na wybitne kreacje Piotra Fronczewskiego jako Zenona Kliszki oraz Wojciecha Pszoniaka jako Władysława Gomułki, a także wzruszające role debiutującej na ekranie Marty Honzatko i znanego z „U Pana Boga za miedzą” Michała Kowalskiego.

  

Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc. „Balladę o Janku Wiśniewskim” - porywający motyw przewodni do “Czarnego czwartku” - zaśpiewał Kazik Staszewski.

 

Patroni medialni:Radio RMF Classic, Filmweb.pl, Kino Polska, Miesięcznik Film, Interia.pl, Gazeta Studencka, Plejada.pl oraz Iplex.pl 

 

 

 

 

 

Powrót do strony głównej