„Ojciec” w kinach od 10 czerwca

piątek, 3 czerwca 2016

Ojciec

„Ojciec” to nowy obraz Artura Urbańskiego – twórcy wielokrotnie nagradzanej „Bellissimy”. Najnowszy obraz został już uhonorowany na Festiwalu Aktorstwa Filmowego oraz na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i film”. W filmie wystąpili m.in.: Zygmunt Malanowicz, Dawid Ogrodnik, Michalina Olszańska, Renate Jett i Piotr Najsztub.

Ojciec Ojciec Ojciec

Konstanty (Artur Urbański) jest w związku z dwukrotnie od siebie młodszą, piękną Milą (Karolina Porcari). Ich codzienność to obiady w renomowanych restauracjach, spotkania towarzyskie i luksusowe mieszkanie w samym centrum wielkiego miasta. Para oczekuje narodzin swojego pierwszego dziecka. Na dzień przed terminem porodu Konstanty otrzymuje wiadomość o śmierci ojca. Mężczyzna staje przed dylematem, czy jechać na pogrzeb, czy asystować przy narodzinach. Na drodze Konstantego staje lokalny gangster (Dawid Ogrodnik), który wraz ze swoją siostrą (Michalina Olszańska) składają mu niepokojącą propozycję.

Ojciec Ojciec Ojciec

Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, znany ze współpracy z Wojtkiem Smarzowskim przy „Domu złym”, „Róży” i „Drogówce”. Film został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – największą państwową wytwórnię filmową w Polsce, która ma na swoim koncie takie filmy jak: „Generał Nil”, „Róża”, Karbala”, „Dziewczyna z szafy” czy „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”. „Ojciec” powstał w koprodukcji z Lightcraft i jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Ojciec Ojciec Ojciec

„Ojciec” otrzymał nagrodę za dźwięk na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film 2015. Zygmunt Malanowicz otrzymał Złotego Szczeniaka za pierwszoplanową kreację aktorską męską podczas Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa 2015.

Ojciec - plakatCZAS TRWANIA: 71 MIN .
PRODUKCJA: POLSKA 2015
SCENARIUSZ I REŻYSERIA – ARTUR URBAŃSKI
II REŻYSERZY – JUSTYNA KAPUŚCIŃSKA, MACIEJ BESZTAK
OBSADA:  ZYGMUNT MALANOWICZ,  KAROLINA PORCARI , ARTUR URBAŃSKI, ANDRZEJ KONOPKA, RENATE JETT, DAWID OGRODNIK, MICHALINA OLSZAŃSKA, JÓZEF URBAŃSKI, SEBASTIAN ŁACH, PIOTR NAJSZTUB

 

Powrót do strony głównej