Piłkarski i wspomnieniowy czerwiec w Telewizji Kino Polska

piątek, 3 czerwca 2016

Kroniki futbolowe w Telewizji Kino Polska

Czerwiec w tym roku upłynie w rytm meczów naszej reprezentacji na piłkarskich mistrzostwach Europy – i w Telewizji Kino Polska również pojawi się sporo futbolu. Ale nie zabraknie też filmowych atrakcji.

Tuż przed superważnym spotkaniem Polska-Niemcy kibice – a przede wszystkim zawodnicy Adama Nawałki – będą mieli szansę wzmocnić morale, oglądając w Kino Polska zwycięski mecz z roku 1410: epickich „Krzyżaków” Aleksandra Forda. Kanał przypomni też nieco nowsze sukcesy polskich piłkarzy. W dwuczęściowych „Kronikach futbolowych” opowiedzą o nich najwięksi gawędziarze tego sportu: trenerzy Andrzej Strejlau i Antoni Piechniczek, dziennikarze Stefan Szczepłek, Tomasz Smokowski, Tomasz Wołek i Marian Kmita oraz reżyser Janusz Zaorski. Ilustracją będą najciekawsze futbolowe fragmenty Polskich Kronik Filmowych, widzowie na własne oczy zobaczą więc słynne gole Cieślika i Lubańskiego czy niewiarygodne obrony Tomaszewskiego.

Krzyżacy

Z okazji przypadającej 6 czerwca rocznicy urodzin Romana Wilhelmiego, w poprzedzającą sobotę 4 czerwca Telewizja Kino Polska zaprasza na popołudnie i wieczór z filmami tego niezapomnianego aktora. Jubileusz rozpocznie się już rano, od opowieści Stanisława Janickiego w poświęconym Wilhelmiemu odcinku „Kalejdoskopu polskiego filmu”. Tego dnia fani Romana Wilhelmiego będą mieli szansę przypomnieć sobie jego najsłynniejsze role i odkryć te mniej znane, Kino Polska przygotowało bowiem nie tylko „Zaklęte rewiry” czy „Ćmę”, ale też na przykład świetną komedię „Rykowisko” i „Zapach psiej sierści”, łączący thriller z wątkami melodramatycznymi.

Podwójne życie Weroniki

W czerwcu urodziny obchodziłby także Krzysztof Kieślowski, a że trwa jego jubileuszowy rok, na antenie Kino Polska pojawią się kolejne filmy reżysera. Tym razem będzie to zrekonstruowane cyfrowo „Podwójne życie Weroniki” z pamiętną rolą Irène Jacob i  poruszającą muzyką Zbigniewa Preisnera. W specjalnym wydaniu „Programu obowiązkowego” o filmie i jego twórcy opowiadać będą operator Sławomir Idziak, sopranistka Elżbieta Towarnicka, która użyczyła głosu Jacob, Irena Strzałkowska ze Studia Filmowego TOR oraz Maria Kieślowska. Warto także zwrócić uwagę na wydanie „Programu obowiązkowego”, którego gościem będzie Grażyna Torbicka. W rozmowie z Magdaleną Juszczyk nie tylko opowiedziała o swojej miłości do kina, ale też podsumowała dotychczasową telewizyjną karierę.

Jak zawsze w propozycjach Kino Polska znalazło się także miejsce dla produkcji z ostatnich lat. W czerwcu widzowie kanału zobaczą między innymi przejmującego „Mojego Nikifora” Krzysztofa Krauze, doskonałe fredrowskie „Śluby panieńskieFilipa Bajona z pełną uroku młodą obsadą oraz mocny thriller „UwikłanieJacka Bromskiego na podstawie bestsellerowej książki Zygmunta Miłoszewskiego

Uwikładnie

Kiedy oglądać:

    Krzyżacy - czw 16 czerwca, 16:35
    Kroniki futbolowe - cały czerwiec, m.in. czw 16 czerwca, 15:20
    Sobota z Wilhelmim - sob 4 czerwca od 9:40
    Podwójne życie Weroniki - ndz 5 czerwca, 20:00
    Program obowiązkowy: Podwójne życie Weroniki - ndz 5 czerwca, 19:30
    Program obowiązkowy: Grażyna Torbicka - ndz 26 czerwca, 19:30
    Mój Nikifor - czw 16 czerwca, 21:55
    Śluby panieńskie - pt 10 czerwca, 20:00; ndz 19 czerwca, 20:00
    Uwikłanie - pt 3 czerwca, 20:00; sob 11 czerwca, 20:00; pt 24 czerwca, 20:00

Powrót do strony głównej