IV edycja projektu Kultura Dostępna w kinach

czwartek, 2 czerwca 2016

Kultura dostępna w kinach

Dawka jazzu, kryminału oraz wzruszeń. Sprawdź gdzie spędzisz tanie czwartki w kinie

Szukasz sposobu na ciekawe i niedrogie spędzenie popołudnia? W każdy czwartek o godzinie 18:00 w sieci kin Helios i warszawskim Iluzjonie możesz obejrzeć dobre polskie filmy w cenie 10 zł. W ramach projektu „Kultura Dostępna w kinach” w najbliższy czwartek (21 kwietnia) wybierz się na mroczny kryminał „Czerwony pająk”.

Za tydzień, 28 kwietnia, czeka nas spora dawka jazzu i klimatu lat ’50. w filmie „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” z Maciejem Stuhrem, Sonią Bohosiewicz i Anną Dymną. To pełna muzyki opowieść o jazzmanie Fabiana, w której historia miłosna miesza się z wątkiem szpiegowskim

W czwartym cyklu projektu, który potrwa od 5 maja do 25 sierpnia, zobaczymy m.in. nagradzane „Córki Dancingu”, „Moje córki krowy”, „Demona” i bijącą rekordy popularności „Planetę singli”.

Moje córki krowy" to film bardzo życiowy, miesza w sobie sceny dramatyczne z komediowymi. Pozwala na chwilę refleksji o rodzinnych relacjach z tymi, którzy odchodzą i z którymi zostajemy. Wspaniałe role zagrali w filmie Gabriela Muskała, Marian Dziędziel i Marcin Dorociński. Serdecznie zapraszam do kin 23 czerwca o godz. 18:00 – zachęca aktorka Agata Kulesza.

Nie zabraknie też pokazów specjalnych. 5 maja, z okazji Roku Sienkiewiczowskiego oraz z myślą o tegorocznych maturzystach, zostanie pokazany film „Potop Redivivus” w wersji po rekonstrukcji cyfrowej. 19 Maja, dzień po 96. rocznicy urodzin Jana Pawła II, możecie zobaczyć film dokumentalny „Apartament”, będący obrazem papieża, jaki znali tylko jego najbliżsi.

Projekt gorąco popiera również aktorka Maja Ostaszewska: Od początku wspieram „Kulturę Dostępną w kinach", dzięki której możecie oglądać dobre polskie filmy za bardzo przystępną cenę na kinowym ekranie. Fantastyczny jest również portal www.kulturadostepna.pl. Pokazuje, że można wyjść z domu, spotkać się z przyjaciółmi przy okazji kulturalnych wydarzeń, które nie kosztują wiele, a często są darmowe.

Kultura dostępna w kinach” to projekt Narodowego Centrum Kultury, które wraz z siecią kin Helios i warszawskim kinem Iluzjon zachęca Polaków do oglądania rodzimych produkcji w kinowej jakości. Zapraszamy w każdy czwartek o godz. 18:00 do na polskie filmy w cenie 10 zł dla każdego.

Pełny repertuar i adresy kin znajdziecie na stronie: www.kulturadostepna.pl/kultura-dostepna-w-kinach

Emocje towarzyszące filmom IV. Edycji projektu Kultura Dostępna w kinach przybliży Wam spot promocyjny.

Kontakt dla prasy:

Sylwia Burska

(+48 22) 209 80 99
sburska@nck.pl

Narodowe Centrum Kultury

 

IV edycja projektu Kultura Dostępna w kinach – repertuar:

Maj

05.05 Potop Redivivus (reż. J. Hoffman)
12.05 Córki Dansingu (reż. A. Smoczyńska)
19.05 Apartament (reż. M. Czajkowski P. Hauser)
26.05 Panie Dulskie (reż. F. Bajon)

Czerwiec

02.06 Chce się Żyć (reż. M. Pieprzyca)
09.06 Król Życia (reż. J. Zieliński)
16.06 Papusza (reż. K. Krauze)
23.06 Moje córki krowy (reż. K. Dębska)
30.06 Jesteś Bogiem (reż. L. David)

Lipiec

07.07  Demon (reż. M. Wrona)
14.07 Na granicy (reż. W. Kasperski)
21.07 Planeta Singli (reż. M. Okoron)
28.07 Karbala (reż. K. Łukaszewicz)

Sierpień

04.08 Powstanie Warszawskie (reż. J. Komasa)
11.08 Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy (reż. J. Majewski)
18.08 Historia Roja (reż. J. Zalewski)
25.08 Niewinne (reż. A. Fontaine)

Kultura dostępna w kinach

Powrót do strony głównej