„Krzyżacy” i „Kroniki futbolowe”, czyli ME 2016 w Telewizji Kino Polska

środa, 25 maja 2016

Kroniki Futbolowe

 

Przypomnienie niegdysiejszych sukcesów i filmy motywujące naszą reprezentację: z okazji ME 2016 Telewizja Kino Polska włącza się w czerwcu do ogólnopolskiego kibicowania.

 

Krzyżacy Krzyżacy Krzyżacy 


W czwartek 16 czerwca, tuż przed superważnym meczem Polska-Niemcy, Telewizja Kino Polska pokaże w całości zwycięskie spotkanie Polska-Krzyżacy pod Grunwaldem – czyli epickich „Krzyżaków” Aleksandra Forda. Dyscyplina co prawda inna, ale emocje niemal równie silne! Szkocki trener Craig Brown przed meczem z Anglią pokazał kiedyś swoim chłopakom „Braveheart” z Melem Gibsonem – oby Lewandowskiego i jego kolegów zainspirowały wyczyny Zbyszka z Bogdańca.

Kroniki Futbolowe

Jak wchodziło się na mecze bez biletów? Jak brzmiał „wulkan Stadionu Śląskiego” podczas legendarnego meczu z ZSRR w 1957 r.? Skąd wzięło się szaleństwo na punkcie „orłów Górskiego”? O tym wszystkim, i o wielu innych piłkarskich smaczkach, opowiadają w dwuczęściowych „Kronikach futbolowych” najwięksi gawędziarze tego sportu: trenerzy Andrzej Strejlau i Antoni Piechniczek, dziennikarze Stefan Szczepłek, Tomasz Smokowski, Tomasz Wołek i Marian Kmita oraz reżyser Janusz Zaorski. Panowie będą komentować najciekawsze futbolowe fragmenty PolskicKronik Filmowych, widzowie na własne oczy zobaczą więc słynne gole Cieślika i Lubańskiego czy niewiarygodne obrony Tomaszewskiego.

Kroniki Futbolowe

Kiedy oglądać?

  • Krzyżacy – 16 czerwca, 16:35
  • Kroniki futbolowe – cały czerwiec, m.in. 16 czerwca o 15:20
Powrót do strony głównej