"Moje córki krowy" już na DVD

piątek, 20 maja 2016

Moje córki krowy

„Moje córki krowy”, które podbiły  serca widzów w całej Polsce – od 20 maja dostępne są na DVD. To wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę i Mariana Dziędziela. Partnerują im Marcin Dorociński, Małgorzata Niemirska oraz Łukasz Simlat.

Moje córki krowy

Marta (Kulesza) odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę (w tej roli debiutująca Maria Dębska). W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia (Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi (Marcin Dorociński) to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Niemirska) zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem (Dziędziel). Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Moje córki krowy Moje córki krowy Moje córki krowy  

„Moje córki krowy” to ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych. Prawdziwa, jak samo życie – czasem smutna, czasem wesoła. „Moim marzeniem jest takie skonstruowanie filmu, żeby widz na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany.” – Kinga Dębska, reżyserka. I to się udało.

Autorem zdjęć do filmu jest Andrzej Wojciechowski („Hanoi-Warszawa”, „Zaślepiona”), za scenografię odpowiada Ewa Skoczkowska („Ki”, „Kamienie na szaniec”). Charakteryzacja to dzieło Ewy Kowalewskiej („Baby blues”, „Płynące wieżowce”), zaś kostiumy – Agaty Culak („Jesteś Bogiem”, „Anna German”). Producentem filmu jest Zbigniew Domagalski (Studio Filmowe Kalejdoskop), dystrybutorem – Kino Świat.

Film został doceniony na wielu festiwalach. Zdobył m.in. Złote Orły w kategorii: Najlepszy Scenariusz i  Nagroda Publiczności, a także Nagrodę Dziennikarzy podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni w 2015 r. i Nagrodę PublicznoścI na Netia OFF CAMERA 2016.

Patronem medialnym wydawnictwa DVD jest Telewizja Kino Polska.


Moje córki krowySCENARIUSZ I REŻYSERIA – KINGA DĘBSKA
ZDJĘCIA –ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI
MUZYKA – BARTOSZ CHAJDECKI

OBSADA

AGATA KULESZA – MARTA
GABRIELA MUSKAŁA – KASIA
MARIAN DZIĘDZIEL – OJCIEC
MAŁGORZATA NIEMIRSKA – MATKA
MARCIN DOROCIŃSKI – GRZEGORZ, MĄŻ KASI
ŁUKASZ SIMLAT – PIOTR
JEREMI PROTAS – FILIP, SYN KASI
MARIA DĘBSKA – ZUZIA, CÓRKA MARTY
BARBARA KURZAJ – LEKARKA IZA
AGNIESZKA WOSIŃSKA – SZAMANKA
BARTOSZ ŻUKOWSKI – UZDROWICIEL
ARTUR KRAJEWSKI – PSYCHIATRA
KRZYSZTOF KIERSZNOWSKI – BRAT OJCA
ANDRZEJ KONOPKA – REŻYSER SERIALU
WOJCIECH KALARUS – AKTOR SERIALU

Powrót do strony głównej