„Córki dancingu” na DVD

wtorek, 26 kwietnia 2016

Córki dancingu

Najlepszy Debiut Reżyserski 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni – „Córki Dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej od 21 kwietnia na DVD.

Corki dancingu

Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

Corki dancingu

„Córki dancingu” na 40. Festiwalu otrzymały Nagrodę za Najlepszy Debiut Reżyserski oraz Najlepszą Charakteryzację. W ręce Agnieszki Smoczyńskiej trafiła także Kryształowa Gwiazda Elle. Film znalazł się także w Konkursie Zagranicznych Filmów Fabularnych festiwalu Sundance. 

W rolach głównych wystąpiły – dwie niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach – Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli striptizerki o pseudonimie Boskie Futro, rozgrzewającej do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. – od „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy i „Bananowego songu” grupy Vox po nieśmiertelne „I Feel Love” Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis.


Córki dancinguOBSADA

KINGA PREIS – WOKALISTKA
MICHALINA OLSZAŃSKA – ZŁOTA
MARTA MAZUREK – SREBRNA
JAKUB GIERSZAŁ – BASISTA
ANDRZEJ KONOPKA – PERKUSISTA
ZYGMUNT MALANOWICZ – KIEROWNIK SALI
MARCIN KOWALCZYK – TRYTON
MAGDALENA CIELECKA – BOSKIE FUTRO
KATARZYNA HERMAN – PORUCZNIK MO

Powrót do strony głównej