Uroczysta premiera filmu „EXCENTRCY CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY”

środa, 13 stycznia 2016

Excentrycy

Już w piątek premiera filmu „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy”. Wczoraj w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu. Widzów przywitali członkowie doborowej obsady: Natalia Rybicka, Sonia Bohosiewicz, Maciej Stuhr, Anna Dymna, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Magdalena Zawadzka, Jerzy Schejbal, Wojciech Mazolewski oraz reżyser Janusz Majewski.

Excentrycy, Natalia Rybicka Excentrycy, Sonia Bohosiewicz Excentrycy, Maciej Stuhr Excentrycy, Janusz Majewski 

Gościem specjalnym premiery był wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. Gwiazdorska obsada, wyśmienity humor i wielka miłość. Nowa komedia Janusza Majewskiego to gwarancja świetnej zabawy! Srebrne Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni są na to najlepszym dowodem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystej premiery:

 „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, to historia Fabiana (Maciej Stuhr), emigranta wojennego, jazzmana, który w latach 50. wraca z Anglii do Polski. Przed wojną grał na puzonie w orkiestrze na polskim transatlantyku. Przyjeżdża do siostry – Wandy (Sonia Bohosiewicz) do Ciechocinka, aby znów grać swing. Nie wie jeszcze, że znajdzie tu również miłość.

Excentrycy

Z miejscowych profesjonalnych muzyków i grupy amatorów kompletuje big-band. Zespół składa się z grupy ekscentryków, których spotkanie rodzi wiele zabawnych sytuacji. Jest wśród nich gardzący muzyką stroiciel fortepianów – Zuppe, który w każdym pisarzu widzi homoseksualistę (nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni Wojciech Pszoniak), dystyngowany doktor Vogt (Jerzy Schejbal), klarnecista amator (Adam Ferency), milicjant, który przed wojną był trębaczem (Wiktor Zborowski) i młodzi bikiniarze (Wojtek Mazolewski z zespołem). Dołączają do nich siostra Fabiana, która przed wojną była znaną śpiewaczką jazzową, oraz tajemnicza femme fatale – Modesta (Natalia Rybicka).

Film jest adaptacją książki Włodzimierza Kowalewskiego „Excentrycy”. Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, za dystrybucję odpowiada NEXT FILM. Muzyka z filmu już w sprzedaży!

Excentrycy

Powrót do strony głównej