InterCity Kino Polska

piątek, 3 grudnia 2010

 

InterCity Kino Polska

Telewizja Kino Polska oraz PKP Intercity zapraszają do podróżowania po Polsce wagonami kinowymi, w których pokazywane będą kultowe polskie komedie.


Intercity Kino Polska – to nazwa projektu realizowanego przez Telewizję Kino Polska oraz PKP Intercity. 27 listopada wyruszył pierwszy pociąg TLK z niezwykłymi wagonami, w których pasażerowie w niecodzienny sposób mogą spędzić podróż - oglądając, wybrane w tym szczególnym celu, doskonałe polskie komedie. Na monitorach usytuowanych w wagonach kinowych podróżni zobaczą m.in. filmy z cyklu emitowanego na antenie Telewizji Kino Polska: „Najlepsze polskie komedie – Stanisław Bareja” oraz „Najlepsze polskie komedie - Cudowne lata 60.”


Pociągi TLK z InterCity Kino Polska będą kursowały przez rok. W pierwszej fazie projektu seanse w podróży bawić będą pasażerów wybranych pociągów jeżdżących w relacjach Warszawa-Kraków i Warszawa-Poznań. Od lutego Intercity Kino Polska zawiezie miłośników polskich filmów do kolejnych miast. Dodatkową atrakcją dla podróżnych będą liczne okolicznościowe akcje, które PKP InterCity i Kino Polska planują zrealizować podczas trwania projektu.


„Współpraca z PKP Intercity to kolejne wyzwanie dla Telewizji Kino Polska, które podejmujemy tym chętniej, że służy ono promocji polskiej kinematografii.  W misję naszej telewizji wpisana jest dbałość i troska o twórców kina polskiego. Wierzymy, że ten projekt trafi do nowego grona odbiorców i przybliży im dzieła filmowe najlepszych polskich reżyserów. Filmy, które obejrzą podróżujący pociągami PKP Intercity, nie tylko umilą im czas i zapewnią fantastyczną rozrywkę. Proponowane przez Telewizję Kino Polska filmy sprawią, że podróż będzie dla nich pamiętna, pełna radości i odprężenia. Nasze propozycje przybliżą także podróżnym twórczość artystów, znanych z fantastycznych arcydzieł polskiej komedii. Teraz Telewizja Kino Polska będzie jeszcze bliżej widzów. Serdecznie zapraszamy do podróżowania pociągami kursującymi w ramach projektu Intercity Kino Polska” – powiedział Piotr Reisch, Prezes Telewizji Kino Polska.


PKP Intercity, starając się zapewnić jak najlepsze warunki podróży pasażerom, stale modernizuje tabor kolejowy, czego przykładem są również wagony kinowe. W ich klimatyzowanych, komfortowych wnętrzach zainstalowano po dwa ekrany plazmowe o przekątnej 37 cali, 16 głośników oraz 66 wygodnych foteli. TLK to pociągi dla każdego, oferujące dobry standard  podróży w przyjaznej cenie.  Codziennie na tory wyrusza ok. 200 popularnych „teelek”, które przewożą niemal 100 tysięcy osób.


 „Wspólny projekt PKP Intercity oraz Telewizji Kino Polska to kolejna inicjatywa, której celem jest umilenie  naszym pasażerom czasu spędzonego w pociągu. Podróżowanie koleją jest bezpieczne i ekologiczne – chcemy, by był to także czas relaksu.  Wybór partnera projektu, Telewizji Kino Polska, gwarantuje naszym pasażerom rozrywkę na najwyższym poziomie. Jesteśmy pewni, że podróżnym spodoba się niezwykła mobilna sala kinowa i że z radością przywitają klasykę polskiego kina w polskich pociągach. Zależy nam na tym, by filmami w podróży cieszyła się jak największa liczba osób, dlatego PKP Intercity nie pobiera za pokazy żadnych dodatkowych opłat - wystarczy ważny bilet na przejazd pociągiem TLK, w ramach którego udostępniony został wagon filmowy” – stwierdziła Katarzyna Zimnicka – Jankowska, Członek Zarządu PKP Intercity, Dyrektor Handlowy.


Wagony kinowe, kursujące w ramach projektu Intercity Kino Polska, będą rozpoznawalne dzięki oryginalnej, kolorowej szacie graficznej. Głównym motywem kreacji są ekrany telewizorów, odwołujące się do idei szerokiej promocji polskiego kina, która wpisana jest w misję Telewizji Kino Polska.

Powrót do strony głównej