Anna Seniuk i Jan Nowicki w filmie „Rachunek życia”

poniedziałek, 23 listopada 2015

Projekt Szlachetnej Paczki. Sprawdź na czym polega akcja!

Rachunek życiaCzasem trzeba wszystko stracić, by odzyskać siebie. Film „Rachunek życia” Joanny Siewko od 26 listopada w kinach.

Pod nieobecność żony Cezary (Jan Nowicki) wpuszcza do mieszkania młodego akwizytora. Ten obezwładnia go za pomocą gazu i okrada mieszkanie.

Nagłe zderzenie starszych ludzi z brakiem wygody i bezpieczeństwa pokazuje ich prawdziwe oblicza. Nagromadzone od lat frustracje wychodzą na światło dzienne ze zdwojoną siłą. Lata milczenia, życia obok siebie, zamieniają się w awantury pełne obelg i łez.

Pewnego dnia Katarzyna podczas sprzątania niefortunnie upada i łamie sobie nogę. Ze ściany spada ramka ze starym zdjęciem. Kobieta zostaje w szpitalu. Cezary niedługo jednak cieszy się ze spokoju. Przez kilka dni przeżywa największą podróż swojego życia. Podróż w przeszłość.

Co musiało się wydarzyć, aby zrezygnowany, stary człowiek odkrył tajemnicę miłości swojego życia? Kogo musiał spotkać? Czy prawdziwe uczucie może się skończyć? Dowiemy się już 26 listopada.

Reżyseria: Joanna Siewko

 

W rolach głównych:

  • Katarzyna Halicka – Anna Seniuk
  • Cezary Halicki - Jan Nowicki

Joanna Siewko (ur. w 1951 r.) – reżyser, prozaik. Wychowana w Nowym Jorku. Rachunek życia to jej pierwsza pełnometrażowa produkcja. Ta szczera do bólu opowieść o miłości, stracie i walce o każdy dzień już jest porównywana do Opowieści Wigilijnej Charlesa Dickensa.

Powrót do strony głównej