„Obce niebo” w kinach od 16 października

środa, 7 października 2015

Obce niebo

„Obce niebo” Dariusza Gajewskiego, autora obsypanej nagrodami „Warszawy”, to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller. Na ekranie obok rewelacyjnych Agnieszki Grochowskiej (nagroda dla najlepszej roli żeńskiej na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni)  i Bartłomieja Topy, występują znakomita dziewięcioletnia debiutantka Basia Kubiak oraz legenda skandynawskiego kina Ewa Fröling.

Obce niebo  Obce niebo  Obce niebo

Basia i Marek od dwóch lat mieszkają w Szwecji wraz z dziewięcioletnią Ulą. Na skutek niewinnego kłamstwa dziewczynki, jej losami zaczyna interesować się owładnięta obsesją perfekcyjności pracownica opieki społecznej Anita. Przekonana o słuszności szwedzkiego prawa pozornie robi wszystko dla dobra dziecka. Szwedzka opieka społeczna potajemnie przekazuje Ulę rodzicom zastępczym.

 

Polska matka i ojciec mogą spotykać się z córką wyłącznie w wyznaczonym miejscu pod okiem przedstawicieli opieki społecznej i nowych rodziców Harriet i Björna. Trzy kobiety: Basia, Harriet i Anita walczą o dziecko. Dziewczynka staje się ofiarą ich najlepszych intencji.

Rodzice Uli muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją, dla której nie liczą się ludzkie uczucia. W obliczu koszmaru Basia i Marek decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

 

Dariusz Gajewski, autor obsypanej nagrodami „Warszawy”, w swoim nowym filmie opowiada historię opartą na prawdziwych wydarzeniach. Obraz trzyma w napięciu niczym najlepszy thriller. To opowieść o ludziach, którzy w obliczu dramatycznych wydarzeń zdają sobie sprawę, jak bardzo się kochają.

 

Obce niebo - plakatREŻYSERIA Dariusz Gajewski

ZDJĘCIA Monika Lenczewska

SCENARIUSZ Dariusz Gajewski, Michał Godzic

WYSTĘPUJĄ Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Barbara Kubiak, Ewa Fröling, Jan Englert, Magdalena Boczarska, Tanja Lorentzon, Gerhard Hoberstorfer, Per Morberg, Oleh Drach, Alona Szostak

Powrót do strony głównej