Gajos i "Fuck For Forest" w Telewizji Kino Polska

czwartek, 1 października 2015

Gajos w październiku w Kino Polska

Październikowym bohaterem Telewizji Kino Polska będzie laureat nagrody Diamentowych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, „aktor czterdziestolecia”: Janusz Gajos.
 

Gwiazdą stał się po pierwszej większej roli – Janka Kosa w „Czterech pancernych”. Publika tak pokochała czołgistę z przerwą między zębami, że występ w serialu mógł już na zawsze zdefiniować karierę Janusza Gajosa. Na szczęście nie dał się zaszufladkować. W październiku Telewizja Kino Polska przypomni kilka ról aktora czterdziestolecia, które pozwolą docenić wszechstronność jego talentu.
 
„Żółty szalik” to chyba najlepsza część świetnego cyklu „Święta polskie” – przede wszystkim dzięki wstrząsającej kreacji Gajosa właśnie, który gra tam dyrektora-alkoholika, któremu w przeddzień Bożego Narodzenia życie zawodowe i prywatne wymyka się z rąk. W „Milionerze” stworzył postać  tragikomicznego tytułowego bohatera: mówiącego podlaskim akcentem i z prędkością karabinu maszynowego rolnika, który wygrywa w Lotka i nie wie, czy bardziej zależy mu na tym, by pomóc sąsiadom, czy odegrać się za doznane od nich upokorzenia. Z Janem Fryczem Gajos zagrał w rasowym kryminale „Tam i z powrotem”, osadzonym w realiach lat 60. A skoro o kryminałach mowa, nie można zapomnieć o diabolicznej roli szefa rosyjskiej mafii w „Ekstradycji”. Po przeciwnej stronie znajduje się postać swoistego anioła-stróża: byłego boksera Wyskocza w „To ja, złodziej”. W dossier Gajosa nie zabrakło i intelektualistów, nawet jeśli czasem podupadłych, jak „Profesor” w „Szczęśliwego Nowego Jorku”.
 
Filmy z Januszem Gajosem mogłyby wypełnić cały miesiąc, ale w październiku Kino Polska proponuje też inne ciekawe premiery. Warto zwrócić uwagę na kontrowersyjny dokument „Fuck For Forest” młodego reżysera Michała Marczaka, nagrodzony na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2012 r. To historia ekscentrycznych ekologów, zbierających fundusze na ochronę przyrody przez… produkcję filmów porno. Z kolei „Projekt dziecko” to szalona komedia ze Zbigniewem Zamachowskim i Dominiką Ostałowską jako bezdzietnym małżeństwem, gorączkowo szukającym wśród swoich postrzelonych znajomych potencjalnego dawcy nasienia…
 
W każdy weekend na antenie Kino Polska na nowo startują także serialowe maratony. W październiku w kilkuodcinkowych dawkach można będzie obejrzeć zatem kultowego „Samochodzika i templariuszy”, sensacyjne „Pogranicze w ogniu”, ukochaną przez trzy już chyba pokolenia „Podróż za jeden uśmiech” i romantyczne „Nad Niemnem”.


Kiedy oglądać:

  • Żółty szalik - ndz 4 X o 20:00
  • Milioner - ndz 11 X o 20:00
  • Tam i z powrotem - ndz 18 X o 20:00
  • Ekstradycja sez. 3 - czwartki i soboty o 20:00
  • To ja, złodziej - ndz 25 X o 20:00
  • Szczęśliwego Nowego Jorku - ndz 25 X o 22:05
  • Fuck For Forest - ndz 4/5 X o 0:40, śr 28 X o 22:50
  • Projekt dziecko - sob 10 X o 22:30, pon 12 X o 20:00, śr 28 X o 20:00
  • Weekendowe Maratony Serialowe - soboty i niedziele od 9:00

 

Powrót do strony głównej