„Król życia” od 25 września w kinach

środa, 23 września 2015

Król życia

Szczęście jest zaraźliwe w promieniu 800 metrów – w kinach rozsiewać je będzie Robert Więckiewicz w doborowym towarzystwie Magdaleny Popławskiej, Bartłomieja Topy, Krzysztofa Czeczota, Jana Peszka czy Jerzego Treli. Nowy film Jerzego Zielińskiego pt. „Król życia” w kinach od 25 września.

Król życia  Król życia   Król życia

Życie Edwarda codziennie dostarcza mu nowych powodów do frustracji. Jest źle nastawiony
do otaczającej go rzeczywistości – złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, niemający czasu dla starego ojca. Pewnego dnia przekonuje się jednak, że szczęście nie musi wiązać się z opasłym portfelem, obcobrzmiącym stanowiskiem i podróżami do najdalszych zakątków świata.

Niespodziewany wypadek sprawia, że Edward zaczyna roztaczać wokół siebie pozytywną aurę. Czerpie autentyczną radość z rzeczy, które dotychczas ignorował. Uczy się doceniać to,  co od zawsze miał na wyciągnięcie ręki. Pojmuje, że podróż na drugi koniec świata nie jest potrzebna, żeby przeżyć duchową przemianę. Staje się królem życia.

„Król życia” to pierwszy polski film fabularny w systemie ATMOS, który wejdzie do szerokiej dystrybucji. Jest to pionierska produkcja, ale także naturalny kierunek rozwoju kinematografii.
W obrazie mamy do czynienia z techniką 3D, 4K - w dźwięku odchodzimy od kanałowego przekazu do obiektowego.

 

Reżyseria: Jerzy Zieliński
Scenariusz: Fadi Chakkour
Obsada: Robert Więckiewicz, Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Jerzy Trela, Jan Peszek

 

Powrót do strony głównej