Druga edycja projektu „Kultura Dostępna w kinach”

wtorek, 11 sierpnia 2015

Kultura Dostępna w Kinach

3 września rozpocznie się II edycja projektu Narodowego Centrum Kultury „Kultura Dostępna w kinach”, w ramach której w każdy czwartek o godz. 18:00, w 36 kinach sieci Helios w całej Polsce oraz Kinie Iluzjon w Warszawie, odbywają się specjalne pokazy filmowe z biletami w cenie 10 złotych. W II edycji, która trwać będzie do końca 2015 roku, zobaczymy jeszcze 16 filmów, m.in.: „Body/Ciało”, „Dziewczyna z szafy”, „Bilet na księżyc”, „Pod mocnym aniołem”, „Psy”, „Obława” i „Pani z przedszkola”.

Projekt „Kultura Dostępna w kinach” rozpoczął się 30 kwietnia projekcją filmu „Ida”, a jego oficjalne ogłoszenie nastąpiło 16 kwietnia podczas specjalnej konferencji prasowej z udziałem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej.

Do tej pory odbyło się 14 pokazów. Uczestniczyło w nich ponad 20 tys. widzów, którzy mogli zobaczyć takie filmy jak: „Jack Strong”, „Obywatel”, „Bogowie”, „Carte Blanche”, „Miasto 44”.

Projekt „Kultura Dostępna w kinach” ma na celu przybliżenie polskiej sztuki filmowej szerokiemu gronu odbiorców. Szczególną uwagę zwracamy na seniorów i młodzież do 26 roku życia. Realizując projekt, pragniemy zniwelować barierę w postaci wysokiej ceny biletów, która – jak wynika z naszych badań – stanowi dla tych grup poważną przeszkodę w dostępie do kina.

Partnerami projektu są: sieć Kin Helios i Kino Iluzjon oraz dystrybutorzy: NEXT Film, Kino Świat, Solopan, Vue Movie, Against Gravity, Gutek Film i Cyfrowe Repozytorium Filmowe.

Informacje o projekcjach „Kultura Dostępna w kinach” są prezentowane na portalu kulturadostepna.pl -  pierwszej ogólnopolskiej wyszukiwarce darmowych i tanich wydarzeń kulturalnych. Serwis cieszy się coraz większą popularnością. Po pierwszym miesiącu działalności odnotowano 300 tys. odsłon.

Operatorem programu Kultura Dostępna w Kinach jest Narodowe Centrum Kultury. Więcej na www.kulturadostepna.pl.

Patronem medialnym akcji jest Telewizja Kino Polska.

Dodatkowych informacji udziela:

Michał Laszczkowski, Rzecznik Prasowy Narodowego Centrum Kultury
tel. 605-099-219, e-mail: mlaszczkowski@nck.pl

Powrót do strony głównej