„Ada, to nie wypada!” po cyfrowej rekonstrukcji w Telewizji Kino Polska

wtorek, 11 sierpnia 2015

Ada to nie wypada po rekonstrukcji cyfrowej

W sierpniowej odsłonie cyklu „100 lat miłości” Telewizja Kino Polska zaprezentuje prawdziwy hit komedię muzyczną z 1936 r. „Ada, to nie wypada!”.


Ada to panienka przeurocza, ale i nieobliczalnie żywiołowa. Po kolejnym jej wybryku kochający, ale zdesperowany ojciec decyduje się wysłać ją do szkoły z internatem. Tam zostaje odkryta jako uzdolniona wokalistka (nic dziwnego, skoro gra ją gwiazda przedwojennych rewii Loda Niemirzanka), ale też wplątuje się w zabawne qui pro quo z przystojnym młodym hrabią (rozśpiewany amant Aleksander Żabczyński) i swatającym go ojcem.
 
Komedia muzyczna Konrada Toma zrobiła po premierze furorę i pozostaje jednym z ukochanych przez widzów przedwojennych filmów – przede wszystkim za sprawą piosenek. Wystarczy wymienić szlagier tytułowy (Ada, to nie wypada!/Gdzie wychowanie, gdzie ogłada?) czy romantyczne tango „Nie kochać w taką noc to grzech”. Na antenie Telewizji Kino Polska będzie można obejrzeć je i posłuchać w odrestaurowanej cyfrowo wersji.

Ada to nie wypada po rekonstrukcji cyfrowej

„100 lat miłości” to cykl przygotowywany przez Telewizję Kino Polska we współpracy z Filmoteką Narodową. Co miesiąc widzowie mają szansę obejrzeć premierę kolejnego cyfrowo odnowionego przedwojennego przeboju.

Kiedy oglądać?

  • Ada, to nie wypada! – pon 31 VIII o 18:00
Powrót do strony głównej