Weekendowe maratony seriali w Telewizji Kino Polska

czwartek, 13 sierpnia 2015

Kariera Nikodema Dyzmy

Proponujemy wygodnie się rozsiąść: we wrześniu w Telewizji Kino Polska czekają maratony kultowych seriali, Bogusław Wołoszański opowiadający o kampanii wrześniowej, Stanisław Bareja, Festiwal Filmowy w Gdyni... Jest w czym wybierać.
 

Po obejrzeniu jednego odcinka wciągającego serialu chciałoby się od razu obejrzeć następny. A potem kolejny… Już od 5 września, dzięki weekendowym maratonom serialowym, stanie się to możliwe na antenie Telewizji Kino Polska. W kolejne weekendy zobaczymy między innymi „Karierę Nikodema Dyzmy” ze świetną rolą Romana Wilhelmiego, „Wakacje z duchami”, czyli adaptacja bestsellerowej młodzieżowej powieści Adama Bahdaja, „Na kłopoty… Bednarski” – doskonały serial kryminalny ze Stefanem Friedmannem, a także „Czterech pancernych i psa” oraz znakomite „Polskie drogi”. Maratony startują w soboty i niedziele o 9 rano, a meta ustawiona jest dopiero po południu. Warto wcześniej przygotować przekąski, żeby nie przegapić ani jednego odcinka!

 Westerplatte

A skoro o okupacyjnych „Polskich drogach” mowa, warto wspomnieć o niezwykle interesującym cyklu „Obrazy Września”. W sobotnie popołudnia o filmach i opisywanych w nich wydarzeniach opowie sam Bogusław Wołoszański, a zobaczyć będzie można choćby cyfrowo zrekonstruowane wstrząsające „Westerplatte” Stanisława Różewicza, wzruszający „Gdziekolwiek jesteś, Panie Prezydencie” o losach Stefana Starzyńskiego i kontrowersyjną „Lotną” Andrzeja Wajdy, także po cyfrowej rekonstrukcji.
 
Wrzesień to dla polskiego filmu również Festiwal Filmowy w Gdyni, w tym roku organizowany już po raz czterdziesty. Telewizja Kino Polska będzie jak zwykle na miejscu, organizując wydarzenia w Gdyni i relacjonując festiwal na antenie. W pofestiwalową niedzielę (27 IX) kanał pokaże pierwszą z dwóch części specjalnego wydania „Programu obowiązkowego”, wypełnionego rozmowami Magdaleny Juszczyk z największymi postaciami polskiego kina i jego wschodzącymi gwiazdami. Dzień wcześniej zaś w dokumencie „Wystawa – w poszukiwaniu emocji” będzie można prześledzić historię Festiwalu, opowiedzianą poprzez agencyjne zdjęcia z dawnych jego edycji.
 
Telewizja Kino Polska przygotowało także przegląd filmów-zwycięzców festiwalu. Zobaczymy zatem "Plac Zbawiciela", "Pręgi" , "Wszystko, co najważniejsze", "Konopielkę" i "Milionera". A w Gdyni rozgrywa się przecież także akcja „Żony dla Australijczyka”, wczesnej komedii nieodżałowanego Stanisława Barei, z doskonałymi rolami Elżbiety Czyżewskiej, Wiesława Gołasa i Edwarda Dziewońskiego
 
Żona dla Australijczyka

Co jeszcze znaleźć można we wrześniu w Telewizji Kino Polska? Choćby sensacyjne "Tam i z powrotem" z Januszem Gajosem i Janem Fryczem, "Chaos", frapujący debiut Xawerego Żuławskiego, "Deja vu" Juliusza Machulskiego z Jerzym Stuhrem czy serial "Ratownicy" z Bogusławem Lindą,  


Kiedy oglądać:

  • Kariera Nikodema Dyzmy – sob 5 IX i 12 IX od 13:15, ndz 6 IX i 13 IX od 9:00
  • Wakacje z duchami – sob 19 IX i 26 IX od 9:00, ndz 20 IX od 14:20, 27 IX od 16:55
  • Na kłopoty... Bednarski – sob 19 IX od 12:40 i 26 IX od 13:25, ndz 20 IX i 27 IX od 9:00
  • Westerplatte – wto 1 IX o 20:00, sob 5 IX o 17:45
  • Gdziekolwiek jesteś, Panie Prezydencie – sob 12 IX o 18:15
  • Lotna – sob 19 IX o 18:20
  • Program obowiązkowy – ndz 27 IX o 19:30
  • zdobywcy Złotych Lwów – piątki po północy
Powrót do strony głównej