Kino Polska z nominacją programu Mistrz Mowy Polskiej

poniedziałek, 15 czerwca 2015

Telewizja Kino Polska już po raz drugi zdobyła nominację do tytułu Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej.
 

Mistrz Mowy Polskiej to istniejący od 2000 r. program społeczny i konkurs, propagujący piękną polszczyznę. Od czterech lat Kapituła konkursu nagradza zaś nie tylko indywidualnych Mistrzów, ale również instytucje, które „pielęgnują, kultywują i promują najlepsze wzorce polszczyzny”. Telewizja Kino Polska już w pierwszej edycji zdobyła nominację do tytułu Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej.
 
W poniedziałek 15 czerwca kanał został doceniony już po raz drugi. – Kino Polska to oczywiście klasyczne filmy, a w nich wspaniali polscy aktorzy i dialogi autorstwa najlepszych scenarzystów – mówi Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV S.A. – Ale wyróżnienie należy się również prowadzącym nasze programy o kinie, a także autorom tekstów lektorskich. Jakość języka jest dla nas bardzo ważna.
 
O przyznaniu jednego tytułu zadecyduje Akademia Mistrzów Mowy Polskiej, złożona z laureatów nagrody z lat ubiegłych. Drugiego zwycięzcę wyłoni Vox Populi – otwarty plebiscyt, w którym można wziąć udział na stronie www.mistrzmowy.pl lub wysyłając na numer 73480 SMS o treści TYP.KUZNIA.KP.
 
Które instytucje dołączą do grona Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej? O tym będzie można przekonać się 21 września podczas uroczystej gali w Chorzowskim Centrum Kultury.

Powrót do strony głównej