Telewizja Kino Polska patronem książki ,,Polska na filmowo. Gdzie kręcono znane filmy i seriale’’.

poniedziałek, 22 listopada 2010
Wszyscy mamy swoje ulubione filmy i seriale. Teraz możemy dowiedzieć się, w jakich urokliwych zakątkach Polski powstawały. 
Umożliwi to nam książka ,,Polska na filmowo. Gdzie kręcono znane filmy i seriale’’.
 Telewizja Kino Polska z przyjemnością poleca książkę, która podobnie jak nasz program ma na celu rozpowszechnianie wiedzy o polskiej kinematografii.
 
,,Polska na filmowo”  to rodzaj przewodnika po filmowych miejscach naszego kraju. Dowiemy się, gdzie powstawały plenery do ,,Janosika’’, ,,Czarnych chmur’’ i ,,Czterech pancernych’’, ale także ,,Vabanku’’, ,,Nocy i dni’’, ,,Ogniem i mieczem’’ i wielu innych kultowych tytułów. – Lubią do nas zaglądać nawet filmowcy zza Oceanu. Nie wszyscy wiedzą na przykład, że w obu sfilmowanych częściach ,,Opowieści z Narnii’’ pojawiają się nasze Góry Stołowe z labiryntem skalnym – mówi Marek Szymański, autor książki. Na blisko czterystu stronach (!) szerzej opisanych jest 55 filmowych zakątków Polski, do których zawędrowały w poszukiwaniu ciekawych plenerów ekipy filmowe. W tym oryginalnym przewodniku przytaczane są także anegdoty i ciekawostki z planu filmowego, wypowiadają się znani aktorzy i reżyserzy, m.in. Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Stanisław Tym oraz Andrzej Wajda. Ten ostatni napisał także wstęp do książki. Więcej: www.polskanafilmowo.pl
 
Autor książki, Marek Szymański, opisuje szerzej 55 urokliwych polskich zakątków, gdzie kręcono ,,Czarne chmury’’, ,,Janosika’’, ,,Czterech pancernych i psa’’, ,,Vabank’’, ,,Nóż w wodzie’’ i wiele innych.  Oprócz nawiązania do filmowych miejsc książka zawiera mnóstwo anegdot i ciekawostek z planu filmowego, rozmów z mieszkańcami i artystami. O filmowych plenerach w Polsce opowiadają m.in. reżyserzy Jan Jakub Kolski oraz Andrzej Wajda, a także aktorzy Daniel Olbrychski, Ewa Wiśniewska, Stanisław Tym i Cezary Żak. 
Ta książka umożliwia nam taką filmową podróż – napisał wstępie do książki Andrzej Wajda. 
Więcej o filmowych miejscach: www.polskanafilmowo.pl
 
 
 

 

Powrót do strony głównej