V Międzynarodowy Festiwal Filmów i Podkastów Edukacyjnych

czwartek, 27 listopada 2014

Edukino

26-27 listopada 2014r.,  Muzeum Narodowe w Warszawie

Organizatorzy chcą przekonać festiwalowych gości, że film może zmienić porcję wiedzy w atrakcyjną, czasem trzymającą w napięciu, opowieść o wysokich walorach artystycznych.  Dobra narracja filmowa zmienia badanie trudnych zagadnień w fascynującą przygodę, której szczegóły zapamiętuje się trwale i bez wysiłku. Celem festiwalu jest zachęcenie nauczycieli i uczniów do korzystania z filmów edukacyjnych w większym zakresie, a władze oświatowe do przeznaczenia na ten cel większych środków.

 W ramach festiwalu uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół i rodzice będą mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi tematycznie, najciekawszymi polskimi i zagranicznymi filmami posiadającymi wartości edukacyjne i artystyczne. 

28.11 o godzinie 13:00 odbędzie się pokaz filmu wyprodukowanego prze Kino Polska TV - Requiem dla Eugeniusza Bodo w reżyserii Stanisława Janickiego

Program GALI Festiwalu EDUKINO 2014-11-28 Muzeum Narodowe

13.30 - Przywitanie przybyłych gości (Dyrektor Festiwalu dr Józef Chwedorowicz i Dyrektor Działu Edukacji MNW Marianna Otmianowska)

13.35 - Przedstawiciel Jury o laureatach tegorocznego festiwalu

13.40 - Ceremonia wręczania  Złotych Koperników w kategoriach: Archeologia, Historia, Życie w społeczeństwie, Profilaktyka, Kultura, Sztuka, Wielcy Polacy, Matematyka, Podkast.

14.30 - Zakończenie Gali

 

Organizatorzy:

  Muzeum Narodowe w Warszawie  WCiES

Powrót do strony głównej