QL Festival Filmowy 14 - 15 listopada 2014

poniedziałek, 10 listopada 2014

QL Festiwal Filmowy

QL Festival Filmowy to inicjatywa Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach /Wydział Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu/ która promuje młodych i zdolnych polskich artystów. 14 - 15 listopada 2014 roku odbędzie się druga edycja QL FF podczas której odbędą się warsztaty oraz spotkania z taki artystami jak:

Maria Sadowska       /reżyser, scenarzystka, piosenkarka/ Twórca filmu m.in. Dzień Kobiet

Gerwazy Reguła       /reżyser, scenarzysta/ Twórca filmu m.in. Droga do Raju

Zbigniew Stryj          /aktor filmowy i teatralny, reżyser/

Podczas uroczystej Gali Finałowej odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu filmowego oraz konkursu fotograficznego /Zabrze w obiektywie/ i nagrodzenie zwycięzców.  W trakcie dwóch dni festiwalowych publiczność będzie miała okazję uczestniczenia w przeglądzie filmów konkursowych oraz obejrzenia interesujących filmów i spotkania z ich twórcami: Dzień Kobiet w reżyserii Marii Sadowskiej oraz Droga do Raju w reżyserii Gerwazego Ryguły. Do tegorocznej edycji QL Festivalu zostało nadesłanych 125 prac z czego 45 zostało oficjalnie zakwalifikowanych do finału.

Wstęp na festiwal oraz uczestnictwo w warsztatach są bezpłatne.

QL Festival Filmowy jest już drugą edycją. Pierwsza odbyła się w 2013 roku podczas której mogliśmy gościć m.in.: Mariana Dziędziela, Marcina Kwaśnego czy Krzysztofa Chodorowskiego.

 

Więcej info: www.facebook.com/qlfestival oraz www.qlfestival.pl

QL Festiwal Filmowy - program Festiwalu

Powrót do strony głównej