Akcja społeczna 4 czerwca, pamiętasz?

wtorek, 17 czerwca 2014

Moje Cudowne Lata są portalem społecznościowym, który umożliwia dodawanie archiwalnych zdjęć, plików audio i video, a udostępnianie ich, komentowanie, wysyłanie prywatnych wiadomości, tworzenie grup znajomych i udostępnianie treści na innych portalach (m. in. Facebook i Pinterest).

Użytkownicy tworzą indywidualne mapy pamięci, sięgając do lat dzieciństwa i młodości. Dzięki aktywności kilku pokoleń portal Moje Cudowne Lata to nie tylko platforma interakcji, ale też nieustannie rozwijające się archiwum multimediów – wirtualne muzeum nostalgii wobec wspomnień z okresu PRL i lat 90.

Akcja społeczna „4 czerwca, pamiętasz?”, oparta na funkcjonalnościach portalu Moje Cudowne Lata, to proces współtworzenia, poprzez dodawanie indywidualnych cegiełek, wspólnego obrazu pamiętnego czerwca 1989 r., złożonego z osobistych wspomnień, skojarzeń – obrazów i multimediów.

W ramach akcji planowane są również działania w przestrzeni miejskiej, m. in. we współpracy z Kolektywem 1A w Poznaniu i Malta Festival Poznań 2014. Ślady pamięci staną się pretekstem do spotkania przy herbacie, w ramach grupowego pokazu slajdów, albo podczas skanowania analogowych klisz w mobilnym punkcie festiwalowym.

 

FOTOKONKURS

We wtorek 4 czerwca rozpoczął się pierwszy konkurs z cyklu „4 czerwca, pamiętasz?”. Spośród zdjęć dokumentujących 1989 rok, nadsyłanych przez internautów zostanie wybrana jedna zwycięska fotografia. Nagrodą jest dwuosobowy bilet na koncert gwiazdy Britpopu Damona Albarna na Malta Festival Poznań 2014, który swą muzyczną karierę rozpoczął z zespołem Blur właśnie w 1989 roku.

 

Więcej:

www.mojecudownelata.pl

www.facebook.com/mojecudownelata

http://www.pinterest.com/mojecudownelata/

 

 

Powrót do strony głównej