Pokaz filmu Przesłuchanie

poniedziałek, 12 maja 2014

Pokaz cyfrowej wersji filmu „Przesłuchanie” w ramach spotkań z reżyserem Ryszardem Bugajskim pt. „Filmowe przesłuchanie historii. Ryszard Bugajski znany i nieznany”

 

12 maja 2014 r. (poniedziałek) o godzinie 19.00 w warszawskim kinie Kultura odbędzie się ostatnie spotkanie  z reżyserem Ryszardem Bugajskim w ramach cyklu „Filmowe przesłuchanie historii. Ryszard Bugajski znany i nieznany”.


Pokaz filmu Przesłuchanie

Zaprezentowany zostanie film „Przesłuchanie” w nowej, cyfrowej wersji. Projekcji towarzyszyć będzie komentarz reżysera. Po filmie tradycyjnie już przewidziana jest dyskusja, którą poprowadzi redaktor Piotr Zaremba.

 

UWAGA!

Pokaz jest bezpłatny, ale ma charakter zamknięty ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Zaproszenia można odebrać w siedzibie Oddziału IPN w Warszawie przy ul. Stawki 2 (budynek Intraco, 10p. pok. 1014).

 

Cykl odbywa się pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Polskie Radio 24, pamięć.pl (pismo i portal IPN), Kino Polska, TVP Historia, tygodnik Do Rzeczy, Do Rzeczy Historia, tygodnik Idziemy, tygodnik wSieci, oraz portale: edukacjafilmowa.pl, filmpolski.pl, stopklatka.pl i wNas.pl.

 

***

Przesłuchanie – poruszający dramat z czasów stalinizmu w Polsce, okrzyknięty najbardziej „antykomunistycznym filmem w historii PRL”. Według Marka Haltofa to „najprawdopodobniej najmocniejsze dzieło o czasach stalinowskich, jakie powstało w Europie Środkowej. Ten film uderza jak taran, miażdżąc dotychczasowe zakazy; jak buldożer niszczy istniejące obrazy okresu stalinowskiego” (Kino Polskie, Gdańsk 2004).

Powrót do strony głównej